به گزارشافکارنیوز، سیدمحمد کریمی در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه اظهار کرد: اکنون ادعا نمی‌کنیم که بورس، بانک و بیمه با تمام ظرفیت خود در عرصه اقتصادی فعالیت می‌کنند لذا در سال حماسه اقتصادی لازم است به تعمیم این سه ضلع توجه بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان این‌که ما بارها توانمندی‌های خود را در عرصه سیاسی، اقتصادی و علمی به رخ جهانیان کشانده‌ایم گفت: امسال که سال حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده نیازمند یک همکاری همه جانبه در این حوزه‌ها هستیم.

رییس کل بیمه مرکزی به کسب رتبه یک رشد حق بیمه‌ها در جهان اشاره کرد و گفت: آمارهای صنعت بیمه در سال گذشته نشان‌دهنده و نویدبخش ارتقای ضریب نفوذ بیمه است و ما در سال گذشته از سوی شرکت‌های بیمه بالغ بر ۷۲ هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده‌ایم که نسبت به سال قبل آن ۳۷ درصد رشد داشته است.

کریمی همچنین به رشد ۵۰ درصدی حق بیمه‌ها به غیر از شرکت‌های دولتی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته اجرای آیین‌نامه توانگری مالی و نظارت جدی بر عملکرد بیمه‌ها از جمله اقدامات سال گذشته ما بوده است. همچنین ایجاد رشته‌های جدید بیمه‌ای و ایجاد سامانه الکترونیکی بیمه مرکزی برای استعلام صحت بیمه نامه‌ها از دیگر فعالیت‌های بیمه مرکزی بوده است.

وی با اشاره به حوادثاخیر سیل در مازندران و زلزله در استان‌های جنوبی کشورمان نیز گفت: مردم با حضور بیمه در این اتفاقات تلخ با مزایای صنعت بیمه بیشتر آشنا شدند.

رییس کل بیمه مرکزی در پایان اظهار کرد: حضور پررنگ صنعت بیمه در این نمایشگاه نشان میدهد که این صنعت عزم جدی در عرصه اقتصادی دارد.