به گزارش افکار ، فرشيد افتخاري معاون نيرومحركه ايران خودرو با بيان اين مطلب، گفت: در چارچوب همكاري ميان ايران خودرو و مزدا، ايران خودرو پيشنهادها و الزامات مورد نظر خود براي نصب اين موتور بر روي محصولات مزدا را به اين شركت داده است.

وی برخورداری از استاندارد یورو۴ را از ویژگی های موتور او. اچ. وی. جی. ۲. دانست و گفت: نمونه هایی از این موتور به شرکت مزدا داده و آزمون های لازم روی آن انجام شده است.

افتخاری ظرفیت ایران خودرو برای تولید موتور او. اچ. وی. جی. ۲. را روزانه ۹۰۰ دستگاه ذکر و اظهار امیدواری کرد با رفع مشکلات موجود در این زمینه، تولید این موتور به عدد ظرفیت واقعی برسد.

معاون نیرومحرکه ایران خودرو افزود: موتور او. اچ. وی. جی. ۲. که نسخه بهبود یافته موتور او اچ وی گاز سوز است، پیشتر روی روآ نصب می شد و امروز روی وانت باردو و وانت پی یو وان نصب می شود، ولی برای نصب روی وانت های مزدا تغییراتی بر روی گیربکس آن انجام و تست های لازم با موفقیت به انجام رسیده است.

وي برخورداري از استاندارد يورو۴ را ويژگي تمامي قواي محركه مورد استفاده در محصولات ايران خودرو ذكر كرد و اظهار داشت: با توجه به هماهنگي انجام شده، قرار است شركت نفت نيز سوخت منطيق با استاندارد يورو ۴ را در شبكه سراسري سوخت رساني تامين كند.