به گزارش افکارنیوز، گویا تاریخ بازار مسکن با اندکی تفاوت در حال تکرار است. چهار سال پیش وقتی هنوز انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری برگزار نشده بود، شایعه‌ افزایش قیمت‌ مسکن پس از انتخابات دهان به دهان پیچید. آن زمان البته خبری از پروژه‌های مسکن مهر نبود که مسئولان با استناد به آن بگویند بازار مسکن را کنترل خواهند کرد.

به هر حال تب شایعات هر روز بالاتر می‌رفت و به تبع آن هجوم سرمایه‌های سرگردان نیز در افزایش بود. به این ترتیب در کمتر از یکماه قیمت مسکن به‌طور متوسط بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافت، این در حالی بود که مسئولان وقت وزارت مسکن و شهرسازی به‌طور متناوب تاکید می‌کردند که هیچ اتفاقی در بخش مسکن نیفتاده است پس مردم نگران نباشند. سال ۸۸ بیشتر خریداران به دنبال واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۹۰ متری بودند، اما این روزها به دلیل حاد شدن مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید، واحدهای مسکونی کمتر از ۴۰ متر مربع در بورس قرار دارد.

با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری جنب و جوش بیشتر در بنگاه‌های املاک دیده می‌شود. این واحدهای به اصطلاح فسقلی یا قوطی کبریتی را می‌توان در چهار گوشه پایتخت پیدا کرد و در واقع همه چیز بسته به وضعیت مالی خریداران دارد. در حال حاضر یک واحد ۲۳ متری نوساز با امکاناتی نظیر پارکینگ در محمودیه از سوی مالک ۶۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است، واحد ۳۷ متری با تراس و پارکینگ واقع در خیابان مدنی - ۱۴ متری لشگر ۱۳۷ میلیون تومان در فایل فروش قرار گرفته است.

همچنین در خیابان آزادی - خیاط گلشنی یک واحد آپارتمان ۱۱ سال ساخت ۳۸ متری بازسازی شده ۱۵۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و واحد دیگری در محدوده مهدیه تهران با متراژ ۴۰ متر ۱۶۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در مناطق شمالی پایتخت قیمتها بهطور چشمگیری افزایش یافته، بهعنوان مثال در سعادتآباد برای خرید یک آپارتمان ۴۲ متری با تمام امکانات باید ۴۰۰ میلیون تومان داشته باشید. واحد مسکونی دیگری با همین مشخصات در قیطریه ۴۲۰ میلیون تومان قیمتگذاری شده است.