به گزارشافکارنیوز،سازمان جهانی کار اعلام کرد: یکصد و دومین نشست عمومی سازمان جهانی کار در روزهای ۵ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۱۳(۱۴ تا ۳۱ خردادماه ۹۲) در شهر ژنو کشور سوئیس مقر سازمان جهانی کار(ILO) برگزار می شود.

در اجلاس امسال سازمان بین المللی کار، ۵ هزار نماینده از ۱۸۵ کشور جهان به نمایندگی از کارگران، کارفرمایان و دولت ها حضور خواهند یافت. از دستور کارهای مهم اجلاس امسال بررسی وضعیت حمایت های اجتماعی، پیری جمعیت در کشورها و گفتگوهای اجتماعی است.

علاوه بر تشکیل کمیته های مختلف برای برگزاری نشست های کارگران، کارفرمایان و دولت ها؛ موضوعاتی مانند اشتغال و حفاظت اجتماعی، وضعیت کاهش باروری در کشورها و افزایش امید به زندگی و همچنین پیری جمعیت مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

افزایش ۳ برابری جمعیت بالای ۶۵ سال

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ جمعیت بالای ۶۵ سال کشورها ۳ برابر میزان فعلی خواهد شد در حالی که جمعیت زیر ۱۵ سال تثبیت می شود. سه چهارم جمعیت پیر جهان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و این موضوع می تواند دارای پیامدهای قابل توجهی برای اشتغال و سیاست های حمایت اجتماعی باشد و بر روی مسائل گوناگونی مانند کار و کمبود مهارت ها، بهره وری و درآمد، فقر، پوشش حمایت های اجتماعی، مهاجرت و بسیاری از موارد دیگر تاثیرگذار خواهد بود.

ILO اعلام کرد: وقوع بحران جهانی باعث افزایش بیکاری برای همه گروه های جمعیتی شده است. با این حال، از دیگر مواردی که در کنفرانس امسال سازمان جهانی کار مورد توجه قرار خواهد گرفت موضوع ترویج اشتغال با کیفیت برای تمامی زنان است. موضوع کار شایسته و مشاغل سبز نیز از مسائلی است که سازمان جهانی کار در اجلاس امسال به آنها می پردازد.