رایتل تنها اپراتور ارائه دهنده خدمات نسل سوم تلفن همراه از مردم شریف ایران درخواست میکند، به منظور جلوگیری از سوء استفادههای احتمالی، برای خرید سیم کارتهای رایتل صرفاً از مراکز خرید مورد تایید این اپراتور اقدام نمایند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: وب سایت رسمی رایتل به آدرسwww. rightel. ir، دفاتر فروش رایتل، مراکز پیشخوان دولت و مراکز خدمات ارتباطی مورد تایید که نام آنها در وب سایت رایتل آمده است، مراکز مجاز خرید سیم کارت این اپراتور هستند و کلیه مراکز دیگر که مجوز فروش سیم کارتهای رایتل را ندارند مورد تایید این اپراتور نیستند.

روابط عمومی رایتل همچنین تاکید کرده است که قیمت سیم کارت‌های دیتا و اعتباری بدون احتساب مالیات ارزش افزوده ۲۰ هزار تومان و قیمت سیم کارت‌های دائمی این اپراتور بدون احتساب مالیات ارزش افزوده، ۱۲۰ هزار تومان است؛ لذا درخواست پرداخت وجه بیش از ارقام اعلام شده از سوی فروشندگان در هر شرایطی غیر قانونی است.

در پایان نیز با اشاره به برخی تماسهای تلفنی سودجویانه برای فروش سیمکارتهای رایتل به بهانههایی چون اختصاص شمارههای رند، شمارههای مشابه شماره فعلی و یا شرکت در قرعه کشی، رایتل از شهروندان گرامی درخواست کرده است که به هرگونه تماس برای واریز وجه با موضوعات مذکور پاسخ مثبت نداده و مراتب را در اسرع وقت به مرکز تماس مشتریان رایتل به شمارۀ تماس ۲۹۲۰-۰۲۱ یا مراجع قانونی ذیربط اطلاع دهند.