به گزارشافکارنیوز، اسلامی، تصریح کرد: وقتی بورس با سرعت زیادی سیر صعودی می‌گیرد متقاضیان زیادی به صف خریداران سهام می‌پیوندند که با ادامه یافتن این روال، قیمت‌ها افزایش و شاخص‌ها بالا می روند اما با توجه به این که این افزایش شاخص‌ها، جنبه اقتصادی ندارد، با فروکش کردن تب هیجانی بازار با رکود مواجه می‌شود.

وی با بیان این‌که روند فعلی باید کنترل شود اظهار کرد: با توجه روند مثبت و رو به رشد اقتصاد اگر بتوان به روند صعودی شاخص‌ها یک سرعت منطقی داد و واکنش‌های هیجانی را از بازار دور کرد، بازار سرمایه ایران در شرایطی ایده‌آل به کار خود ادامه خواهد داد.

اسلامی بازگشت سرمایه‌های مردم از بازارهای کاذب سکه و ارز، تبیین گزارشات ۱۲ ماهه شرکت‌ها و انتخابات ریاست جمهوری را سه دلیل عمده رشد شاخص بورس در روزهای اخیر دانست و افزود: در این شرایط باید سرمایه‌گذاران برنامه ریزی بلند مدت کنند و روال طبیعی بازارهای سرمایه را تجربه کنند.

وی بازگشت اطمینان به بازار را اصلی‌ترین وظیفه دولت در حوزه بازار سرمایه دانست و تصریح کرد: پیش بینی سود بنگاه‌های اقتصادی در سال‌های گذشته چندان ممکن نبوده به همین دلیل در زمان‌های زیادی امکان برنامه‌ریزی از سرمایه گذاران گرفته شده است. به همین دلیل دولت باید با شفاف کردن برخی مراحل اقتصادی امکان این پیش بینی را محقق کند.

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ اقتصادی ایران همواره بانک محور بوده است باید تلاش کنیم آشنایی و دسترسی مردم به بورس راحت شود و از بازار سرمایه به عنوان یک شیوه تامین مالی نوین در اقتصاد ایران بهرهمند شویم.