به گزارشافکارنیوز، شرکت سامسونگ که بزرگترین تولیدکننده تلفن‌همراه در جهان محسوب می‌شود، این روزها به مشکل اپل دچار شده است و این طور که کارشناسان می‌گویند، تقریبا تمام ساکنان کره زمین که تمایل به خرید گوشی هوشمند پیشرفته و گران دارند این محصول را برای خود خریداری کرده‌اند و به عبارت دیگر، بازار جهانی گوشی‌های هوشمند گران و پیشرفته اشباع شده است.

سامسونگ به عنوان بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی در جهان روز گذشته با انتشار گزارشی توضیح داد که برای فصل دوم سال جاری میلادی کاهش درآمدها و سود خود را پیش‌بینی می‌کند که کارشناسان می‌گویند این اتفاق در پی کاهش فروش گوشی‌های هوشمند پیشرفته این شرکت کره‌ای صورت گرفته است. این همان مشکلی است که این روزها شرکت اپل به عنوان بزرگترین رقیب سامسونگ با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

سامسونگ به عنوان مرکز شماره یک تولید تلفن‌همراه جهان با سری گوشی‌های هوشمند Galaxy توانسته است این عنوان را از آن خود کند. شرکت اپل هم با تولید گوشی هوشمند آیفون کاربران علاقمند به گوشی‌های پیشرفته را هدف گرفته است. در این میان، در حالی که مجموع فروش جهانی گوشی‌های هوشمند یک سیر صعودی را دنبال می‌کند، اما طی ماه‌های اخیر از فروش گوشی‌های هوشمند پیشرفته و گران‌قیمت در بازار جهانی کاسته شده است.

گفته می‌شود که طی روزهای گذشته شرکت‌های بلک‌بری و HTC هم گزارش‌هایی را مبنی بر مشکلات فراوان برای حضور در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند منتشر کرده‌اند.

در ایالات متحده آمریکا بیش از ۵۸ درصد کاربران بزرگسال که صاحب تلفن‌همراه هستند، گوشی هوشمند دارند و این طور که مرکز تحقیقاتی comScore اعلام کرده است، تا سه سال قبل رقم یاد شده تنها ۲۰ درصد بوده است.

لازم به ذکر است که شرکتهای رقیب از جمله سونی و HTC در حال بازنگری نسل جدید گوشیهای هوشمند خود هستند تا با عرضه محصولات ارزانتر بتوانند این مشکل را حل کنند.