به گزارش افکارنیوز، کامبیز ناظریان اظهار داشت: نقطه تماس ما با مشترکان، لوازم اندازه گیری است، لوازم اندازه گیری کار میترینگ برق مصرفی را انجام داده و بر اساس قرائت آن نیز مشترکان بهای برق مصرفی را پرداخت می کنند.

وی افزود: ماهیت خاص شبکه برق رسانی ایجاب می کند که در هر لحظه یک مشترک این قابلیت را داشته باشد که بدون اطلاع به بخش تأمین کننده، به شبکه وصل شده یا از شبکه جدا شود و این انتظار طبیعی یک مشترک است که این قابلیت با استفاده از دستگاههایی چون کنتور در اختیارش باشد.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه استفاده از برق به صورت غیرقانونی و پشت کنتوری این قابلیت را از مشترک می گیرد، گفت: همانگونه که مشترکان انتظار دارند تأمین برق بدون بروز کوچکترین اختلال انجام گیرد این انتظار از آنها می رود که در مصرف برق به صورت صحیح و قانونمند عمل کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه اکثر مشترکان پایبند به استفاده اصولی از برق مصرفی هستند اما اگر موارد خاصی هم وجود دارد که از برق به صورت غیرمجاز و غیرقانونی استفاده می کنند اولین آسیبی که وارد می شود به سایر مشترکان است.

ناظریان تصریح کرد: استفاده غیراصولی از شبکه های برق رسانی که شبکه های عمومی هستند در وهله اول موجب بروز خسارت و آسیب به همسایه ها و مشترکانی که در مجاورت آن قرار گرفته اند می شود.

این مقام مسئول در خصوص نحوه بازرسی و اعمال قانون استفاده های غیرمجاز گفت: واحدهای کنترلی شرکت توزیع برق تهران بزرگ به صورت مستمر در حال بررسی کنتورها هستند و اگر با مواردی برخورد کنند که استفاده غیرقانونی از برق می شود جرایم لازم اعمال خواهد شد.

وی افزود: همواره تمامی مشترکان تحت بازدیدهای دوره ای قرار می گیرند، به طور متوسط هر مشترک بیش از ۱۲ بار در طول سال مورد بازرسی قرار می گیرد که این بازرسی ها هم در زمان قرائت کنتور و هم در دیگر مراجعات موردی صورت می گیرد.

ناظریان با بیان اینکه لازم است هموطنانمان در زمینه استفاده صحیح از شبکه برق رسانی دقت لازم را داشته باشند، گفت: اگر در صورت استفاده غیرقانونی از شبکه برق، خسارتی برای فرد خاطی ایجاد شود، از آنجا که این استفاده در مجموعه مشترکان قانونی و قانونمند شرکت برق شناخته نمی شود، نه تنها خسارتی به وی تعلق نمی گیرد بلکه ضرر و زیانی را که متوجه شبکه کرده است نیز از این فرد خاطی دریافت خواهد شد.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اشاره به اینکه بروز خسارت های مالی و جانی در استفاده از برق به صورت غیر قانونی محتمل است، اذعان داشت: ایمنی شبکه برق برای تمامی مشترکان قانونی شبکه تأمین می شود.

وی ادامه داد: ‌ مجموعه شرکت توزیع برق تهران بزرگ که مسئولیت تأمین برق و نگهداری شبکه برق رسانی مشترکان برق تهران را بر عهده دارد با اجرای برنامه های بسیار وسیعی که از سال گذشته آغاز کرده و هنوز نیز ادامه دارد تمامی تلاش خود را به کار گرفته که تابستان ۹۲ شرایط مناسبی برای تأمین برق شهروندان عزیز وجود داشته باشد.

ناظریان با بیان اینکه هیچ گونه محدودیتی در تأمین برق تابستانه تهران نداریم، گفت: تهران با حدود ۴ میلیون مشترک برق جزو ابرشهرهای جهان در زمینه تأمین برق محسوب می شود.

وی افزود: بیش از ۷۵ هزار خط انتقال، برق تهران بزرگ را تأمین می کنند که اگر اختلالی در روند برق رسانی ایجاد شود نیز به دلیل وسعت زیاد این شبکه است.

ناظریان با تأکید بر اینکه برنامه ریزی شده به صورت فوری به تمامی قطعی های احتمالی برق رسیدگی شود، تصریح کرد: برنامه ریزی شده سرویس و اورهال شبکه در زمان کم باری انجام گیرد و سیستم فوریت های برق نیز به صورت مستمر به وضعیت مطلوب تأمین برق تهران و بروز اختلال های موردی رسیدگی کند.