محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر از افزایش و نوسانات شدید قیمت انواع سکه طی روز جاری در بازار خبرداد و گفت: بر این اساس قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز در بازار بین ۴۷۵ هزار تومان تا ۴۸۰ هزار تومان به فروش می رود.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر قیمت فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید را بین ۴۴۰ هزار تومان تا ۴۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر قطعه نیم سکه ۲۲۵ هزار تومان، ربع سکه با افزایش ۱۲ هزار تومانی نسبت به دیروز ۱۶۵ هزار تومان و ربع سکه ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار امروز نسبت به روز گذشته تفاوتی نداشته است، قیمت آن را ۴۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد.

کشتی آرای تنها دلیل افزایش نامتعارف قیمتها در بازار را وجود تقاضای زیاد عنوان کرد و افزود: با وجود اقدامات انجام شده هنوز این تقاضا پابرجاست.

وی عنوان کرد: طی چهارهفته گذشته به طور متوسط قیمت جهانی طلا با رشد ۴ درصدی همراه بوده و همین درصد رشد در قیمت طلای داخلی هم اتفاق افتاده؛ بنابراین افزایش قیمت طلا در بازار داخلی مطابق با قیمت جهانی و منطقی است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تصریح کرد: اما در همین مدت قیمت سکه ها با رشد حدود ۱۲ درصدی مواجه شده یعنی رشد سکه ها ۸ درصد بیش از رشد قیمت طلا در بازارهای خارجی و داخلی است. وی تاکید کرد که رشد ۸ درصدی مذکور سکه ها بیش از قیمت منطقی طلا غیر متعارف و حبابی است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی طی روز جاری ۱۴۹۴ دلار، قیمت فروش دلار در بازار آزاد داخلی ۱۱۲۰ تومان و هر یورو ۱۶۰۰ تومان است.