به گزارش افکارنیوز، ساسان قربانی، با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلات داخلی صنعت خودرو بیش از تحریم‌های بین المللی این صنعت را تحت فشار قرار داده است، اظهارداشت: عدم اختصاص تسهیلات، تصمیمات سازمان محیط زیست و محدویت‌های تأمین مواد اولیه این روزها صنعت خودروی کشور را در شرایط نامناسبی قرار داده است که باید مسئولین در اولین فرصت تصمیمات جدی را اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه انجمن قطعه سازان از سال گذشته و به ویژه طی ماه‌های اخیر گزارش کاملی از وضعیت تأمین قطعه خودروسازان به تمام مراجع ارائه و حتی در قالب نامه هایی مجزا ارسال نموده است، افزود: ما ابزار خاصی برای حل مشکلات نداریم فقط می توانیم به تصمیم گیران حوزه اقتصاد و صنعت کشور این نکات را یادآوری کنیم.

دبیر انجمن قطعه سازان اضافه کرد: این روزها برای خود بنده این سوال مطرح است که توقف صنعت خودرو برای چه کسی سود آور است و چرا دستگاه‌های مختلف با همکاری یکدیگر در صدد فشار به صنعت خودروی کشور هستند.

قربانی ضمن تأکید بر اینکه بنده در سایه این گونه اقدامات واردات خودرو را مشاهده می‌کنم، گفت: واردات خودرو مساوی است با رکود تولید داخلی کشور که این امر ضربات سختی را به صنعت خودرو به وجود خواهد آورد.

به گفته دبیر انجمن قطعه سازان، تنها راهکار حل این مشکلات رفع کمبود نقدینگی صنعت خودرو، اختصاص ارز و رفع ممنوعیت توسعه تولید در کشور است. در همین مسیر می توان با حفظ منافع ملی تحریم های بین الملی را نیز مدیریت نمود.