به گزارشافکارنیوز، شعبانعلی بهرام‌پور، گفت: در سال جدید بخشنامه جدید بازپرداخت ۲۰ ساله مسکن مهر ابلاغ شده است اما برای متقاضیان سال‌های گذشته بانک مسکن دنبال تمهیدات جدید است تا آن دسته از متقاضیانی که دوست دارند بازپرداخت اقساط آنها ۲۰ ساله شود این تمهیدات جدید را برای آن ها اعمال کنیم.

وی ادامه داد: آنهایی که در حال حاضر بازپرداخت اقساط آنها ۱۵ ساله است نیز باید خودشان تمایل به ۲۰ ساله شدن نیز داشته باشند چرا که میزان اقساط با این وضعیت تغییر می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر متقاضی تمایلی به ۲۰ ساله نشدن داشته باشد بازپرداخت اقساط مسکن مهر ۱۵ ساله خواهد بود ادامه داد: قطعاً چون وقتی متقاضی تمایل دارد اقساط او زودتر تمام شود و میزان کمی قسط پرداخت کند بازپرداخت همان ۱۵ ساله خواهد بود.

بهرام‌پور گفت: اگر بازپرداخت ۲۰ ساله شود مطمئناً اقساط بالاتر خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تا قبل از سال ۸۹ وام مسکن مهر ۱۲ درصد بوده است که احمدی نژاد در سمنان مصوب کرد که همه وام‎های مسکن مهر به ۴،۷، ۹ درصد برسد.

بنابراین گزارش، باز پرداخت وام مسکن مهر نیز ۱۵ ساله تقسیط شده بود که رئیس جمهوری موافقت کردند به ۲۰ سال افزایش یابد اما ظاهرا ابلاغ بخشنامه جدید با تاخیر چند ماهه همراه بوده است که با ابلاغ بخشنامه جدید فعلا متقاضیان سال جدید می توانند اقساط خود را با ۲۰ سال بازپرداخت کنند.

این گزارش می افزاید: این مصوبه شامل حال همه متقاضیان می‌شود، حتی آن دسته از متقاضیانی که دفترچه اقساط آنها صادر شده است بعد از اعلام بانک مسکن می‌توانند با مراجعه به شعب دفترچه قسط ۱۵ساله را تحویل داده و ۲۰ساله دریافت کنند.

این گزارش می افزاید: این کار اختیاری است و کسی که نمیخواهد اقساط مسکن مهر را ۲۰ساله پرداخت کند با همان مکانیسم قبلی اقساط را بازپرداخت میکند.