به گزارش افکارنیوز، سید احسان الدین غفوریان در گفتگو با خبرنگاران افزود: با سرمایه گذاری های انجام شده، هم اکنون یکی از مدرنترین خط تولید خودرو در کشور آماده شده است و امیدواریم تولید خودروهای شاسی بلند سانگ یانگ تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده در کشورمان آغاز شود.

وی با بیان اینکه این گروه صنعتی در دو سال و نیم گذشته بیش از ۴ هزار دستگاه انواع این خودرو را در ایران به فروش رسانده است، اظهارداشت: هم اکنون با بیش از ۱۵ نمایندگی در سراسر کشور، ارایه خدمات پس از فروش به این خودروها را تسهیل کرده ایم.

غفوریان همچنین از آغاز پیش فروش چهار خودرو شاسی بلند اکتیون، رکستون، کایرون و رودیوس در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: درصدد هستیم پیش از تولید این خودروها در کشور، پیش فروش این چهار مدل خودرو را آغاز کنیم.

به گفته مدیر فروش گروه صنعتی رامک خودرو، به رغم تحریمهای بین المللی، صاحبان صنایع خودروسازی کشور مصمم هستند با برنامه ریزی‌های منسجم و دقیق، همچنان تولید خودرو در کشور افزایش یابد.

وی گفت: هر چند که با توقف فعالیت شرکتهای حمل و نقل بین المللی، هزینه حمل کالا به بنادر ایران افزایش یافته است، ولی خودروسازان داخلی به روند افزایش تولید خود توجه جدی دارند.

غفوریان تصریح کرد: مشكلات ارزي و تحريمها در سال گذشته توليد خودرو را در كشور ۴۴ درصد كاهش داد اما خودروسازان داخلي افزايش توليد و رسيدن به ميزان توليد گذشته را در دستور كار خود قرار داده اند.