به گزارش افکارنیوز، تا پایان هفته گذشته ۵۱ درصد از کل ورودی های آب به مخازن سدهای کشور و ۴۵ درصد از کل آب های خروجی از سدها متعلق به سدهای استان خوزستان بوده است.

حجم آب ۴۱ سد کشور از جمله سدهای سفیدرود، لار، خداآفرین، دانشمند، سیمره، زاینده رود، ساوه، ۱۵ خرداد، بارزو، ملاصدرا و سیوند تا پایان هفته گذشته به کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

در پایان هفته گذشته ۱۲ سد از جمله بارون، کارون ۴، کوثر، نهند، دولت آباد، شهید عباسپور و کرج افزون بر ۹۰ درصد حجم مخزن موجودی آب دارند. همچنین در پایان هفته گذشته، تنها سد بوکان در حال سرریز گزارش شده است.

همچنین ۳۶ سد کشور در زمان حاضر با کاهش ۲۰ درصدی حجم آب خود در مقایسه با زمان مشابه پارسال مواجه هستند که سدهای سفیدرود، لار، شهید رجایی، تهم، طالقان، سیمره، خداآفرین، ساوه، اکباتان، آبشینه، چاه نیمه ۴ و دوستی از آن جمله محسوب می شوند.

۳۵ سد کشور در زمان حاضر از افزایش بیش از ۲۰ درصدی ورودی آب در مقایسه با زمان مشابه پارسال برخوردار هستند که سدهای شهید قنبری، کرخه، دز، کارون ۳ و ۴، کوثر، استقلال، پیشین، جگین، ۱۵ خرداد، گلپایگان و سیوند از آن جمله محسوب می شوند.

همچنین ۵۳ سد کشور در زمان حاضر با کاهش بیش از ۲۰ درصدی ورودي آب خود در مقایسه با زمان مشابه پارسال مواجه هستند که سدهای سفيدرود، لار، شهيد رجايي، بارزو، طالقان، تهم، گاوشان، قشلاق، بوكان، درودزن، ساوه، كرج، لتيان، اكباتان، چاه نيمه ها، دوستي، كارده و شهيد دهقان از آن جمله هستند.