به گزارش افکارنیوز، این بار‌فروش اظهار کرد: میوه سر زمین توسط دلالان خریداری شده که برخی مواقع معامله‌ی دوم نیز بین دلال صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: دلالان بار را به بارفروش فروخته و بعد از آن در میدان نیز بارفروشان میوه را به دلالان می‌فروشند که در آخر مغازه‌دار بار را از دلال خریداری می‌کند.

او در رابطه با این‌که چرا میوه در میدان از بارفروش به دلالان فروخته می‌شود گفت: چون که حجم بار بسیار بالا و درهم است مغازه‌دار نمی‌تواند خرید کند. از این رو دلال میوه درهم را با حجم زیاد خریداری کرده و در بین مغازه‌داران به صورت دست‌چین پخش می‌کند.

این بارفروش درباره‌ پرتقال خریداری شده توسط یکی از دلالان گفت: پرتقال در سر زمین در حال حاضر به قیمت کیلویی ۹۰۰ تومان توسط این فرد خریداری شده است که آبان‌ماه کیلویی ۱۵۰۰ تومان به من به عنوان بارفروش تحویل می‌دهد و من آن را کیلویی ۲۵۰۰ تومان به دلال و دلال دوباره کیلویی ۳۵۰۰ تومان آن را به مغازه‌دار می‌فروشد و در آخر مردم پرتقال را کیلویی ۴۵۰۰ تومان از میوه‌فروشی‌ها خریداری می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که پول زیرچوبی چیست گفت: بارفروشان پولی به کارگر خود نمی‌دهند و درآمد کارگر حجره‌های میدان از طریق همین پول‌های زیرچوبی که دلالان و میوه‌فروشان هنگام وزن کردن میوه می‌پردازند تامین می‌شود.

او تصریح کرد: بهطور میانگین کارگران به ازای هر جعبه میوه ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان و برای هر کارتن موز ۵۰۰ تومان میگیرند که در ماه هر کارگر ۱.۵ میلیون تا دو میلیون تومان درآمد دارد.