به گزارش افکارنیوز، امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۴ هزار تومانی به یک میلیون و ۹۱ هزار تومان و هر دلار در بازار غیر رسمی سه هزار و ۲۶۰ تومان با افزایش ۲۰ تومانی داد و ستد می‌شود.

بنابراین گزارش، معاملات آتی به پیشواز افزایش قیمتها رفته به طوری که سکه آتی آذر نسبت به روز گذشته با افزایش ۵ درصدی معامله می‌شود، در حالی که هیچ عرضه‌ای هم در این سکه در معاملات آتی دیده نمی‌شود.

همچنین قراردادهای شهریورماه که نزدیک‌ترین سر رسید معاملاتی بورس کالاست، برخلاف جلسه معاملاتی روز گذشته با افزایش حدود ۴ درصدی با ۴۳ هزار تومان افزایش داد و ستد می‌شود.

تا لحظه تنظیم این گزارش و در جریان معاملات آتی سکه سررسید مهرماه با بیش از یک هزار قرارداد حدود ۵ درصد افزایش قیمت داشته و به یک میلیون و ۲۲۴ هزار تومان رسیده است، در حالی که این سررسید در جلسه معاملاتی گذشته یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان قیمت داشت.

قرارداد سکه آتی آبان‌ماه با اقبال بیشتر معامله‌گران با حجمی نزدیک به ۶ هزار قرار داد یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود، در حالی که این سررسید در جلسه معاملاتی روز گذشته یک میلیون و ۲۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده بود.

سررسید معاملاتی آذرماه که هیچ عرضه‌ای در آن وجود ندارد، با افزایش ۵ درصدی قیمت و با تفاوت قیمتی ۶۲ هزار تومانی نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

به گزارش فارس، در نخستین هفته شهریور بیش از ۵۹ هزار و ۷۴۸ قرارداد آتی سکه در ۲۶ هزار و ۸۲۲ نوبت توسط معامله‌گران به ارزش بیش از ۶ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال رقم خورد.

در این میان معاملات قرارداد اتی سکه طلا تحویل آبان ماه ۳۲ هزار و ۸۸۴ قرارداد در ۱۳ هزار و ۶۸۶ نوبت در صدر قراردادهای آتی قرار گرفت.

جایگاه دوم بیشترین معاملات قراردادهای آتی در هفته گذشته را قراردادهای آتی سکه طلا تحویل آذر ماه ۹۲ به خود اختصاص داد.

در هفته ای که گذشت ۱۸هزار و ۹۷۴قرارداد آتی سکه طلا تحویل آذرماه در ۹هزار و ۵۳ نوبت و به ارزش بیش از ۲هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال توسط معامله گران آتی منعقد شد.

قراردادهای آتی سکه طلا تحویل ماههای شهریور و مهر ۹۲ نیز به ترتیب با ۵ هزار و ۳۴ قرارداد و ۲ هزار و ۸۵۶ قرارداد در ردههای بعدی معاملات طی هفته گذشته قرار گرفتند.