به گزارش افکارنیوز، رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که مرکز مبادلات ارزی منحل نمی شود درباره واکنش بازار به صحبت های ارزی روز گذشته وی گفت: اقدام ضربتی برای بازار ارز نداریم ولی این به معنای عدم حضور بانک مرکزی در بازار نیست.

ولی الله سیف در حاشیه بیست و چهارمین حمایش بانکداری اسلامی از واکنش به این سوال که شنیده شده برخی از مدیران بانکی که از بانک مرکزی رفته اند درخواست مجوز صرافی داده اند آیا این اخبار صحت دارد اظهار داشت: بنده اطلاعی در این باره ندارم ولی اگر تقاضایی باشد بر اساس ضوابط قانونی آن را بررسی خواهیم کرد.

وی درباره اقدام بانک مرکزی برای ارزش گذاری پول ملی و حذف ۴ صفر گفت: هنوز اعلام برنامه ها در این باره زود است و نباید قبل از تصمیم گیری ها برنامه های بانک مرکزی اعلام شود چرا که این برنامه ها نیازمند کار گارشناسی است.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه در پاسخ به تاکید خبرنگار ما مبنی بر این که آیا مرکز مبادلات ارزی منحل خواهد شد یا خبر اظهار داشت: مرکز مبادلات به هیچ عنوان منحل نمی شود.

خبرنگار ما گفت بعد از آن که روز گذشته شما اعلام کردید اقدام ضربتی برای بازار ارز ندارید قیمت ها در بازار روند صعودی به خود گرفت. توضیح شما درباره علت افزایش نرخ دلار از روز گذشته تاکنون چیست.

رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داد همانطور که دیروز گفتم بانک مرکزی اقدام عجولانه و ضربتی برای بازار ارز ندارد ولی این به این معنا نیست که ارز کم داریم یا مشابه آن؛ بانک مرکزی حضور فعالی در بازار دارد.

سیف درباره تغییر سیاست های پولی و مالی تصریح کرد این سیاست ها در معرض رسیدگی و بررسی است و هر زمان نیاز به اصلاح باشد بانک مرکزی اصلاخات لازم را انجام خواهد داد.