به گزارش افکار به نقل ازموج، مصطفي اميد قائمي با اعلام اين خبر اظهارداشت: در اين جلسه با درخواست پذيرش سهام ۳ شرکت بانک تات، بانک دي و موسسه مالي اعتباري عسکريه مطرح شد که در نهايت با عرضه سهام اين شرکتها موافقت شد.
به گفته وی، سرمایه ثبت شده بانک تات و بانک دی هر کدام ۲ هزار میلیارد ریال است.
مدیر عامل فرابورس در خصوص سومین شرکت جدید پذیرفته شده در فرابورس توضیح داد: موسسه مالی اعتباری عسکریه است که پذیره نویسی سهام آن به منظور احراز سرمایه تعیین شده توسط بانک مرکزی برای موسسات مالی و اعتباری و با سلب حق تقدم که به طور همزمان در بازار فرابورس ایران و شعبات بانک کشاورزی انجام شده بود، هم فرابورسی شد و پس از احراز شرایط و درج نام در فرابورس معامله خواهد شد.
امید قائمی ادامه داد: بانک تات و بانک دی با سرمایه ثبتی هر کدام ۲ هزار میلیارد ریالی، در خواست پذیرش خود را در اواخر روزهای پایانی سال گذشته به فرابورس ارائه داده بودند که به سرعت در فرابورس پذیرش شدند.
وی از اعلام آمادگی فرابورس برای عرضه سهام شرکتهایی که خواستار ورود به این بازار هستند، خبر داد و اظهارداشت: به عنوان نمونه بانک سرمایه اواخر سال گذشته به فرابورس درخواست پذیرش داد و روز ۶ اردیبهشت درج شد و بزودی معاملات سهام آن در فرابورس آغاز می شود.
مديرعامل فرابورس عنوان كرد: بر اساس بند "ب" ماده ۹۹ كليه معاملات سهام شركتهاي سهامي عام بايد از طريق بورس يا فرابورس انجام شود و شرکتها مي توانند قبل از به پايان رسيدن مهلت خود در خواست پذيرش به فرابورس دهند تا از مزيت هاي بازار سرمايه استفاده کنند.