به گزارش افکارنیوز، مهندس هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان این مطلب گفت: دو شرکت ایران خودرو و سایپا باید در کنار رقابت در بازار داخلی، در سطح بین المللی ارتباطی دوستانه و رفاقتی داشته باشند تا در صدور برندهای ایران در بازارهای جهانی موفق عمل کنند.

مهندس یکه زارع که در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرعامل ایران خودرو سخن می گفت، دوران اصلی شکل گیری صنعت خودرو در ایران را زمان پس از سال ۶۸ دانست و گفت: تا سال ۶۸ اتفاق خاصی در صنعت خودرو رخ نداد و خودروسازی ایران، صنعتی کاملا مونتاژکار بود. یکه زارع ورود مدیران لایق و شایسته به این عرصه را موجب آغاز تحولات مثبت و پیشرفت عنوان کرد و اذعان کرد: علی رغم اینکه مدیران شایسته ای در شرکت های خودروسازان حضور داشته اند، نبود استراتژی و برنامه مدون خودروسازی را دچار روزمره گی شده و ایران را تبدیل به خودروساز واقعی نکرده است. وی افزود: درست است که محدودیت های بین المللی خودروسازی را با چالش های متعددی مواجه کرد اما نباید همه مشکلات فعلی را ناشی از این امر دانست. وی تاکید کرد: باید مشکلات و موانع ریشه یابی شده و نسبت به رفع آن اقدام شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: صنعت خودرو نیاز به کمک دارد ولی در کنار آن نیازمند برنامه و استراتژی لازم برای تبدیل شدن به خودروساز است. یکه زارع همراهی و همیاری دولت و مجلس و سایر مسوولان را لازمه موفقیت در عرصه داخلی و بین المللی دانست و گفت: باید با نگاه استراتژیک به این صنعت زمینه تحقق حماسه اقتصادی در کشور فراهم شود.

وی از احیای مجدد تولید در شرکت ایران خودرو خبر داد و گفت: با اطمینان از موفقیت در اجرای برنامه های تعیین شده برای بهبود شرایط، این مسوولیت را پذیرفتم. وی اظهار امیدواری کرد: در پایان چهار سال دولت یازدهم، شاهد صدور نیمی از محصولات تولیدی با برند ایران خودرو باشیم.

مدیرعامل ایران خودرو حمایت از قطعه سازان را از دیگر اولویت های مدیریتی خود اعلام و خاطرنشان کرد: باید طوری عمل کنیم تا قطعه ساز دانش فنی طراحی قطعه را کسب کرده و بدون نیاز به شریک خارجی نیاز خودروساز را تامین کنند.

یکه زارع طراحی پلتفرم متناسب با نیاز بازار را از دیگر برنامه های کاری خود اعلام کرد و گفت: خودروهایی مانند ۲۰۶ تا چند سال آینده مطلوبیت خود را از دست خواهند داد بنابراین باید خودروهایی مدرن، به روز تر و شایسته ملت ایران باشد طراحی و و ارد بازار شود.

مدیرعامل ایران خودرو به مجموعه کارکنان اعم از مدیران، مهندسان و کارگران این شرکت درود گفت و از اینکه در سال های اخیر برخی از نیروهای متخصص و کاردان ایران خودرو از این مجموعه جدا شده اند اظهار تاسف کرد و از همه آنان خواست تا با بازگشت به مجموعه ایران خودرو، این شرکت را در دستیابی به اهداف و برنامه های تعیین شده یاری دهند.