به گزارش روابط عمومي بانك ملي ايران، سرود اين بانك، ملي است در مايه بيات اصفهان ساخته شده كه ضمن بهرهبرداري از امكانات جهاني موسيقي، يك اثر كاملاً ايراني است كه در حوزه موسيقي پاپ سنتي قرار ميگيرد.

امور ضبط و مسترینگ اثر در استودیوی بل به عنوان بزرگترین استودیوی خاورمیانه با نظارت یکی از بهترین کارشناسان صدا و حضور چند نوازنده و گروه کر انجام شد.

از ویژگی‌های اثر مذکور این است که ضمن شکوهمند بودن، در آغاز از آرامش خاصی بهره‌ برده و به القای حس رضایتمندی پس از یک کار سخت و بزرگ(۸۵ سال تلاش) کمک می‌کند. شعر اثر به شرح این نکته می‌پردازد که آجر به آجر این بنای عظیم از جان یکایک ایرانیان غیور چیده شده و این تحولی بزرگ در استقلال ایران و قطع دست‌اندازی بیگانگان بر سرمایه‌های این مرز و بوم بوده است. اثر در ادامه به توصیف غیرمستقیم اهمیت زحمات مردم و کارکنان بانک ملی ایران در ساخت ایرانی پرشکوه می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومي بانك ملي ايران، اين اثر با شعري از علي محمد مسيحا از كاركنان روابط عمومي اين بانك با سابقه چاپ دو مجموعه شعر، آهنگسازي چهره معروف موسيقي كشور فواد حجازي تنظيمكننده آثار خاطرهانگيزي از محمد اصفهاني، عليرضا عصار و خشايار اعتمادي و با صداي ميثم قاضي ميرسعيد از كاركنان بانك ملي استان البرز در جريان جشن ۸۵ سالگي اين بانك اجرا شد.