به گزارش افکارنیوز، در حال حاضر ایران با استخراج روزانه بیش از ۲۰ هزار بشکه نفت از میدان مشترک هنگام از شریک عمانی خود جلو افتاده و پیش بینی می‌شود در صورت تکمیل چاه‌های جدید توسعه‌ای ظرفیت برداشت نفت از این میدان مشترک در سالجاری تا مرز ۳۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

از این رو با وجود عقب ماندگی ایران در توسعه تمامی میادین مشترک نفت و گاز همچون آزادگان جنوبی، پارس جنوبی، فروزان و اسفندیار از کشورهای عربی، اما با توسعه هنگام، هم اکنون بیش از دو برابر عمان، طلای سیاه از این میدان مشترک استخراج می کند.

همزمان با جلوافتادگی نفتی ایران از عمان، اخیرا با اجرای یک پروژه فراساحلی صنعت نفت ایران به انحصار یک شرکت فرانسوی در بازسازی خطوط لوله انتقال نفت زیر دریایی در خلیج فارس پایان داده است.

لوله انعطاف‌پذیر(FLEXIBLE) انتقال نفت از چاه شماره ۷ میدان مشترک هنگام اواخر تیرماه سالجاری به علت برخورد لنگر کشتی دچار شکستگی شده بود که با گذشت حدود سه ماه و در شرایط تحریم، این خط لوله با موفقیت تعمیر و در مدار بهره بردایر مجدد قرار گرفت.

تکنولوژی ساخت این خط لوله نفت زیردریای که دارای ساختاری پنج لایه و پیچیده بوده به طوری‌که انحصار ساخت و نصب این خط لوله فراساحلی در انحصار یک شرکت فرانسوی بوده است.

بر این اساس پس از وقوع این حادثه نفتی در تیر ماه سالجاری، مکاتباتی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت فرانسوی برای تعمیر و بازسازی این خط لوله نفتی انجام می شود که طرف خارجی برنامه‌ای ۶ ماهه به منظور تعمیر و راه اندازی مجدد این لوله نفتی ارائه می کند.

از سوی دیگر با توجه به مشترک بودن میدان نفتی هنگام، متخصصان داخلی و بدون مشارکت شرکت فرانسوی دوره تعمیراتی این خط لوله آسیب دیده نفت را آغاز و در نهایت در مدت ۷ روز امکان بهره برداری مجدد از این لوله نفتی فراهم یم شود.

بر این اساس برای نخستین بار در صنعت نفت جهان امکان تعمیر و بازسازی خط لوله انعطاف پذیر نفت دریایی فراهم می شود که اجرای این پروژه علاوه بر دستاوردهای تکنولوژیکی، صرفه جویی ارزی و زمانی هم به همراه داشته است.

در حال حاضر با به پایان رسیدن دوره تعمیرات، مراحل تست و آزمایش این خط لوله نفتی هم با موفقیت به پایان رسیده است و تولید نفت از چاه شماره هفت میدان شمترک هنگام هم افزایش یافته است.

این لوله نفتی " های تک " از پنج لایه مجزا شامل لایه اول به صورت فنری، لایه دوم از جنس لاستیک(rubber) به عنوان عایق لایه زیرین، لایه سوم به صورت فنری، لایه چهارم شامل دو لایه زره(armor) از جنس فلز که به صورت مارپیچی در یکدیگر تنیده شده‌اند و لایه رویین از جنس پلی‌اتیلن بوده که در مجموع علاوه بر استحکام کافی در مقابل فشار جریان نفت، موجب انعطاف‌پذیری کافی در بدنه لوله می ‌شود.

هزینه سرمایه گذاری برای توسعه فاز اول توسعه میدان نفتی هنگام حدود ۴۵۰ میلیون دلار بوده و در مجموع برای توسعه فاز اول و دوم این میدان مشترک با عمان حدود ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

میدان مشترک هنگام در سال ۱۹۷۵ میلادی با حفر یک حلقه چاه در خلیج فارس کشف و به دنبال آن در سال ۲۰۰۶ میلادی، با حفر دومین چاه و انجام مطالعات مخزن مشخص شد، میزان نفت درجای این میدان بیش از ۷۰۰ میلیون بشکه و گاز درجای آن حدود ۲ تریلیون فوت مکعب است.

طرح توسعه زودهنگام میدان مشترک نفتی هنگام هم از شهریور ماه سه سال گذشته با استخراج روزانه ۱۰هزار بشکه نفت با درجه ای.پی.آی توسط شرکت نفت فلات قاره ایران آغاز شده است. میدان مشترک نفتی "هنگام" در فاصله تقریبی ۴۵ کیلومتری جزیره قشم و بر روی خط مرزی ایران و عمان در خلیج فارس قرار گرفته است.