گروه اقتصادی - از ساعت ۹ صبح امروز دلار فروشهای میدان فردوسی و چهارراه استانبول برای هر دلار آمریکا بیشتر از ۲۸۰۰ تومان به فروشندگان پرداخت نکردند، این درحالی است که قیمت فروش دلار نیز به ۲۹۰۰ تومان رسید.
به گزارش افکارنیوز؛ با انتشار اخبار مربوط به احتمال انجام مذاکرات مستقیم میان ایران و آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد در نیویورک قیمت ارز نیز شیب نزولی به خود گرفت و دلار آمریکا به زیر ۳۰۰۰ تومان رسید.
تحلیلگران پیش بینی می‌کنند در چند روز آینده با اتفاقاتی که احتمالاً در مجمع عمومی سازمان ملل روی خواهد داد قیمت دلار به پایین‌تر از ۲۸۰۰ تومان نیز خواهد رسید و به این ترتیب می‌توان امیدوار بود در صورت ادامه این وضع شمارش معکوس برای کاهش تورم خرد کننده ۳۹ درصدی آغاز شود.
به گزارش افکارنیوز در چند روز گذشته در جهارراه استانبول و میدان فردوسی عده زیادی به دنبال فروش دلارهای خانگی خود با کمترین ضرر بوده‌اند اما روند رو به کاهش قیمت دلار مانع از آن می‌شد که فروشندگان خریدهای بزرک انجام بدهند.
گفته میشود بین ۱۲ تا ۴۰ میلیارد دلار خانگی در دست مردم ایران است که در صورت تداوم کاهش نرخ ارز و اطمینان مردم از ثبات بازار ارز احتمالاً سونامی دلار در ایران آغاز خواهد شد و افرادی که در این سالها سرمایه خود را به ارز خارجی تبدیل کرده بودند برای فروش هر چه زودتر آن به بازار هجوم خواهند برد.