عضو هيات مديره بانک پارسيان گفت: اين بانک در کنار بانک هاي خصوصي ديگر با حضور خود بسياري از پارادايم هاي نظام بانکي را تغيير داد و با سازمان جديد و راه کارهاي نويي که ايجاد کرد باعث تغيير در بسياري از روش هاي منسوخ گذشته شد.

وی با بیان این نکته که مدیران بانک ها به نقدهای منصفانه و تحلیل های کارشناسی خبرنگاران و فعالان رسانه ای کشور نیاز دارند، ادامه داد: در عین حال بانک ها هم باید فضایی ایجاد کنند که اصحاب رسانه با ادبیات بانکی بیشتر آشنا شوند و یک فضای گفت و گوی فکری میان آنان و کارشناسان نظام بانکی ایجاد شود.

مرتضی حیدری عضو شورای عالی اطلاع رسانی و تبلیغات بانک پارسیان و استاد خبرنگاری و مجری مجرب رسانه نیز در سخنانی به اهمیت اطلاع رسانی صحیح در راستای ارتقای سطح خدمات بانک ها به عنوان مهم ترین بنگاه های اقتصادی فعال در کشور پرداخت و تلاطم های ایجاد شده در نظام بانکی در سال های اخیر را ناشی از نگاه نادرست به نقش بانک ها دانست.

وی ضمن سپاس از تلاش جدی رسانه ها در حوزه مسایل اقتصادی از آنان خواست که به نکات باریک و حساس مسایل بانکی توجه داشته و خبرهای خود را منطبق با نگاه تخصصی و بازتاب های حساس آن انعکاس دهند.

علی جهانی مدیر روابط عمومی بانک پارسیان نیز از برپایی دوره های کوتاه مدت آموزش بانکداری برای خبرنگاران خبر داد و گفت: پس از پایان این دوره ها به خبرنگاران شرکت کننده گواهینامه آموزشی اهدا خواهد شد.

وی با بیان این نکته که نقش خبرنگاران در ارتقای سطح آگاهی جامعه بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: اصحاب رسانه با انعکاس اخبار باعثرشد جامعه به ویژه در حوزه اقتصادی می شوند.

وي با اشاره به وجود يک مثلث نوراني در جامعه با سه ضلع مردم، روابط عمومي و رسانه ها اظهار داشت : روابط عمومي و رسانه با همکاري يکديگر گام هاي مهمي را در اطلاع رساني و تنوير افکار عمومي و رشد جامعه بويژه در حوزه پولي، بانکي و اقتصادي بر مي دارند.