به گزارش افکارنیوز، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح طرح حمایت از تولید ملی اظهار داشت: هم‌اکنون طرح حمایت از تولید ملی در مرکز پژوهش‌های مجلس قرار دارد تا بر آن کار کارشناسی صورت گیرد.

وی ادامه داد: براساس نقطه نظرات موافقان و مخالفان با کلیات طرح حمایت از تولید ملی در مجلس، بازنگری بر این طرح انجام شده است تا بتوانیم طرح مذکور را تا حد امکان مختصرتر کرده و مواردی که بار مالی دارد، کمتر شود و رویکرد طرح حمایت از تولید ملی اصلاح قوانین موجود باشد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه قرار است طرح جدید حمایت از تولید ملی در راستای حمایت از تولید با رویکرد رفع موانع تولید اصلاح شود، از هماهنگی با دولت برای ارائه لایحه حمایت از تولید ملی خبر داد.

فولادگر گفت: ما در حال حاضر در حال تهیه طرح حمایت از تولید ملی هستیم و قرار است این طرح را به صورت یک فوریتی مجدداً تقدیم مجلس کنیم که طبعاً طرح مذکور دوباره به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی باز می‌گردد و در مورد آن بحثخواهد شد.

وی ادامه داد: اگر در این فاصله دولت لایحه حمایت از تولید ملی را به مجلس ارائه دهد، اولویت با لایحه خواهد بود تا بار مالی طرح حل شود. البته زمانی که دولت لایحه دهد، برای اجرای آن نیز حمایت خواهد کرد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در خصوص زمان ارائه طرح حمایت از تولید ملی به مجلس، افزود: طرح حمایت از تولید ملی تا یکی دو هفته آینده آماده می‌شود تا به مجلس تقدیم شود و پس از آن مجلس آن را به کمیسیون‌ها ارجاع خواهد داد تا بررسی آن صورت گیرد.

فولادگر در مورد اولویت‌های کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در آینده، گفت: ادامه بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در دستور کار کمیسیون ویژه قرار دارد. همچنین در حال آماده کردن گزارش عملکرد اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مردادماه امسال بررسی کلیات طرح حمایت از تولید ملی را در دستور کار داشت و پس از یک ساعت و نیم بحث و بررسی این طرح در صحن علنی، نمایندگان مجلس با ۹۸ رای موافق، ۱۰۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از ۲۳۱ نماینده حاضر با کلیات این طرح مخالفت کردند.