به گزارش افکارنیوز، پیدایش گوگل به سال ۱۹۹۸، زمانی که دونفر تصمیم به ایجاد یک موتور جستجو گرفتند، ‌ برمی‌گردد.

اما امروزه همین طرح کوچک به یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان تبدیل شده‌است. اما گوگل چگونه و چه مقدار پول کسب می‌کند؟

گوگل از کجا کسب درآمد می‌کند؟

آیا شما به خاطر دارید که پولی برای این سایت و شرکت واریز کرده‌باشید؟ خیر
پس درآمدهای میلیاردی این شرکت از کجاست؟
درآمد اصلی گوگل از هزینه تبلیغات به دست می‌آید.

این شرکت در گزارش‌های رایج خود به سهامداران اعلام می‌کند که " ما در درجه اول از طریق تبلیغات آنلاین و مقرون به صرفه و مناسب کسب درآمد می‌کنیم. "

تبلیغات اینترنتی در مقایسه با تبلیغات سنتی دارای این مزیت هستند که در تبلیغات سنتی اطمینان کامل از دسترسی مخاطبان مورد نظر شما به تبلیغات وجود ندارد. اما در تبلیغات اینترنتی شما از دسترسی مخاطبان مورد نظرتان به آگهی و اطلاع دادن به آن‌ها اطمینان دارید، برای مثال برای فروش خانه در بخش خانه یک وب‌سایت آگهی می‌دهید و یا برای یک نانوایی در وب‌سایت اختصاصی مواد غذایی تبلیغ می‌دهید.

گوگل همچنین دارای برنامه‌های مختلف برای بودجه‌‌ آگهی‌های مختلف با استفاده از " AdWords " است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که گوگل حداقل ۹۶ درصد از درآمد خود را از تبلیغات کسب می‌کند.

درآمد گوگل در سال‌های مختلف

کسب درآمد گوگل ازسال ۲۰۰۴ شروع شد.

تا پایان سال ۲۰۰۴ گوگل ۱.۸۳۷ میلیارد دلار درآمد داشت که به دو بخش ۸۰۵.۹ میلیون دلار برای ربع سوم سال و ۱.۰۳۲ میلیون دلار برای سه ماهه آخر سال تقسیم می‌شد.

تا پایان سال ۲۰۰۵،۶. ۱۳۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرده که ۱.۲۵۶ میلیارد دلار برای سه ماهه اول، ۱.۳۸۴ میلیارد دلار برای سه ماهه دوم، ۱.۵۷۸ میلیارد دلار برای سه ماهه سوم و ۱.۹۱۹ میلیارد دلار برای سه ماهه چهارم سال تقسیم شده‌است.

تا پایان سال ۲۰۰۶ برابر با ۱۰.۶۱ میلیارد دلار درآمد داشته که ۲.۲۵ میلیارد برای فصل بهار، ۲.۴۶ میلیارد برای فصل تابستان، ۲.۶۹ میلیارد دلار برای فصل پاییز و ۳.۲۱ میلیارد دلار برای زمستان بوده‌است.

در سال ۲۰۰۷ این شرکت ۱۶.۵۹ میلیارد دلار درآمد داشته که به ترتیب ۳.۶۶ میلیارد، ۳.۸۷ میلیارد، ۴.۲۳ میلیارد و ۴.۸۳ میلیارد دلار برای ربع‌های سال تقسیم شده‌است.

سال ۲۰۰۸ گوگل ۲۱.۸۶ میلیارد دلار کسب کرد که به ۵.۱۹ میلیارد دلار برای ربع اول، ۵.۳۷ میلیارد دلار برای ربع دوم، ۵.۵۴ میلیارد دلار برای ربع سوم و ۵.۷۰ میلیارد دلار برای ربع چهارم سال تقسیم شده‌است.

در سال ۲۰۰۹،۲۳. ۶۴ میلیارد دلار درآمد این شرکت به ۵.۵۱ میلیارد دلار برای سه ماهه اول، ۵.۵۲ میلیارد دلار برای سه ماهه دوم، ۵.۹۴ میلیارد دلار برای سه ماهه سوم و ۶.۶۷ میلیارد دلار برای سه ماهه چهارم تقسیم شده‌بود.

سال ۲۰۱۰ گوگل ۲۹.۳۲ میلیارد دلار کسب کرد که ۶.۶۷ میلیارد دلار برای ربع اول، ۶.۸۲ میلیارد دلار برای ربع دوم، ۷.۲۹ میلیارد دلار برای ربع سوم و ۸.۴۴ میلیارد دلار برای ربع چهارم تقسیم شده‌است.

سال ۲۰۱۱ درآمد ۳۷.۱ میلیارد دلاری این سال به ۸.۵۸ میلیارد دلار، ۹.۰۳ میلیارد دلار، ۹.۷۲ میلیارد دلار و ۱۰.۵۸ میلیارد دلار برای فصل‌های این سال تقسیم شدند.

درآمد سال گذشته این شرکت ۵۱.۳۸ میلیارد دلار بوده که ۱۰.۶۵ میلیارد برای ربع اول، ۱۲.۲۱ میلیارد دلار برای ربع دوم، ۱۴.۱۰ میلیارد دلار برای ربع سوم و ۱۴.۴۲ میلیارد دلار برای ربع چهارم گزارش شده‌است.

درآمد امسال این شرکت تا نیمه سال جاری براساس گزارش اعلام شده برابر با ۲۸.۰۸ میلیارد دلار که ۱۳.۹۷ میلیارد دلار برای ربع اول و ۱۴.۱۱ میلیارد دلار برای ربع دوم بودهاست.