به گزارش افکارنیوز، حمید چیت چیان در دیدار با نمایندگان کرمان درباره وضعیت طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی کشور گفت: در پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی، چنانچه بخش خصوصی ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری کند، وزارت نیرو به منظور حمایت از این بخش، ‌آب مورد نیاز متقاضیان در طول مسیر را خریداری خواهد کرد.

وزیر نیرو اظهارداشت: برای تشویق و حمایت از بخش خصوصی و تعامل آن با دولت، وزارت نیرو از بخش خصوصی آب خریداری می کند. چیت چیان با بیان این مطلب که بخش خصوصی چندان با دولت همراه نیست افزود: اما وزارت نیرو حاضر است برای تشویق و حمایت از بخش خصوصی از این بخش آب خریداری کند.

چیت چیان تاکید کرد: وظیفه ما این است که با بخش خصوصی نهایت همکاری را داشته باشیم، برای همین منظور وزارت نیرو تلاش خواهد کرد با شروع حرکتی جدی در منطقه، موانع بر سر راه بخش خصوصی را از میان بردارد.

وی با بيان اينكه، در تدوين بودجه سال ۹۳ آب و برق كشور، نياز به همراهي بيشتر نمايندگان مجلس است، در خصوص حضور كمرنگ سرمايه گذاران بخش خصوصي در پروژه هاي وزارت نيرو گفت: بخش خصوصي در دستگاه هاي دولتي مانند صنعت و معدن مي تواند سرمايه گذاري كند زيرا محصولات توليدي مانند مس، آهن و فولاد را به قيمت جهاني به فروش مي رساند و اين راه منبع درآمدي براي آنهاست در حالي كه وزارت نيرو آب و برق توليدي را به قيمت یک سوم هزينه تمام شده به متقاضيان عرضه مي كند.