به گزارش افکارنیوز، پس از آنکه اظهارنظر وزیر صنعت و مدیران شرکت‌های خودروساز در مورد افزایش قیمت خودرو در سال جاری باعثشد قیمت این محصول در بازار بین ۲ تا ۳ میلیون تومان افزایش یابد، تغییر رویکرد آنها و وعده عدم افزایش قیمت خودرو تا پایان سال باعثشد تا فروشندگان با وجود نبود خریدار، قیمت خودروهای خود را کاهش ندهند و بازار همچنان در رکود به سر ‌برد.

در این شرایط، قیمت خودرو در بازار بالا است و اکثر مشتریان که قدرت خرید خودرو با این قیمت‌ها را ندارند، فعلاً برای خرید دست نگه داشته‌اند. از سویی، فروشندگان نیز حاضر به کاهش قیمت محصولات خود نیستند.

در حال حاضر قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی، به ۳۸ میلیون تومان رسیده است و نوع تیپ ۵ این خودرو نیز با همین میزان افزایش قیمت، این روزها ۳۸.۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت تیبا نیز به دلیل کاهش تحویل از سوی سایپا، با افزایش یک میلیون تومانی به ۲۲ میلیون تومان رسیده است.

در مورد سایپا ۱۱۱ مدل SX نیز باید به افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی این خودرو اشاره کنیم که در حال حاضر ۱۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

رشد قیمت سایپا ۱۳۱ مدل SX نیز در روزهای اخیر حدود ۳۰۰ هزار تومان بوده و هم‌اکنون این خودرو ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

قیمت تندر ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو هم با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ۳۷ میلیون تومان رسیده است.

در مورد خودروهای خارجی نیز می‌توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت اسپورتیج و عرضه آن با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

در عین حال، قیمت مزدا ۳ نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است.

بازار خودرو در حالی با رکود و قیمتهای بالا روبرو است که مشتریان همچنان چشمانتظار تدبیری از سوی دولت تدبیر و امید برای ساماندهی به این بازار هستند.