به گزارشافکارنیوز،علی‌اصغر ملکی در مورد قیمت گوشت گوسفندی و وضعیت عرضه و تقاضا در بازار اظهار داشت: در حال حاضر قیمت‌ها تغییری نکرده ولی احتمالا طی هفته آینده قیمت گوشت گوسفند اندکی کاهش خواهد داشت که دلیل آن افت قیمت دلار است زیرا موجب می‌شود انگیزه خروج دام از کشور کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه دام در بازار فراوان است، گفت: به دلیل ماه محرم و صفر و اینکه تالارهای عروسی و همچنین رستورانها تعطیل است میزان خرید دام نیز کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل بازار با رکود روبه‌رو شده است. در حال حاضر قیمت لاشه گوسفند تحویل مغازه‌دار بین هر کیلو ۲۴ تا ۲۴۵۰۰ تومان است وقیمت شقه گوسفندی برای تحویل به مشتری و مصرف‌کننده حدود ۲۷ تا ۲۷۵۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه برخی از مغازه‌ها برای جذب مشتری ممکن است قیمتها را از این رقم پایین‌تر عرضه کنند، خاطرنشان کرد: میزان کاهش قیمتی که هفته آینده ممکن است گوشت گوسفندی با آن روبه‌رو باشد خیلی زیاد نیست و باید اجازه دهیم این اتفاق رخ دهد و سپس در مورد درصد کاهش‌ها صحبت کنیم ولی پیش‌بینی می‌کنیم که بازار روند کاهشی داشته باشد.

ملکی ادامه داد: براساس رصدهایی که ما از بازار انجام می‌دهیم به دلیل اینکه دام از کشور خارج نمی‌شود و حدود ۹۰ درصد قاچاق دام کاهش پیدا کرده است و همچنین قیمت دلار نیز با افت روبه‌رو بوده، اگر روند کاهشی دلار ادامه داشته باشد قطعا بر روی قیمت گوشت گوسفندی اثر خواهد گذاشت. تولید دام در حال حاضر به اندازه کافی وجود دارد اما نکته مهم تامین نهاده‌های دامی است.

وی با اشاره به تامین نهادههای دامی بیان کرد: اگر به میزان لازم نهاده دامی در اختیار دامداران قرار گیرد انگیزه برای نگهداری دام و رسیدن به حدنصاب سایز دام افزایش پیدا خواهد کرد و همچنین انگیزه برای تولید نیز بیشتر خواهد شد. براساس گفتههای رئیسجمهور در حال حاضر سعی شده کشتیهایی که در بنادر بار نهاده دامی دارند زودتر تخلیه شود تا با توجه به اینکه علوفه در صحراها در فصل زمستان وجود ندارد مشکلی در تغذیه دام ایجاد نشود.