به گزارش افکارنیوز، پاتریک بلن در همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران اظهار کرد: ایران کشوری بزرگ با جمعیت بالاست بنابراین آینده آن بسیار روشن است و بازار مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

وی با بیان این‌که اگر ایران می‌خواهد صادرکننده خودرو بماند باید کیفیت محصولاتش را افزایش دهد، خاطرنشان کرد: برای آن‌که تصور خوبی از خودروهای ایرانی وجود داشته باشد خودروسازان ایران باید توانایی رقابتی خود را افزایش دهند.

بلن ادامه داد: بازاریابی ایران در صادرات خودروهای تولیدی باید قوی‌تر شود.

رییس انجمن جهانی خودروسازان افزود: با توجه به پتانسیل‌های موجود مطمئنا سرمایه‌گذاران بین‌المللی به زودی وارد ایران خواهند شد و صنعت خودروی ایران رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.

وی با بیان این‌که ایران حق دارد بین ۱۰ تولیدکننده برتر خودروی جهان قرار گیرد، تصریح کرد: مطمئنا به زودی کاهش تولید خودروی ایران جبران خواهد شد. هم اکنون برای هر هزار نفر یک خودرو در ایران وجود دارد که این عدد بسیار کم است.

بلن ادامه داد: پیش از این رتبه، ایران در صنعت خودروی جهان رتبه دوازدهم داشت اما در سال‌های اخیر به دلیل افت تولید خودرو تغییر کرده است. هم اکنون آمریکا و ژاپن رتبه دوم تولید خودروی جهان را در اختیار دارند.

رییس انجمن جهانی خودروسازان افزود: پیش از این ایتالیا و اسپانیا بین ۱۰ رتبه اول تولید خودروی جهان قرار داشتند که البته از این رتبه خارج شدند و کانادا و هند جای آن‌ها را گرفتند.

وی با بیان این‌که ایران باید وارد فاز جدیدی در صنعت خودرو شود و نقش خود را در جهان ایفا کند، تصریح کرد: ‌ تولید ناخالص داخلی ایران بیش از برزیل بوده و اقتصاد آن، اقتصاد قدرتمندی است بنابراین پتانسیل چنین اقدامی را دارد.

بلن ادامه داد: تقاضای بسیار زیادی برای خودرو و قطعات در ایران وجود دارد؛ بنابراین صنایع خودروسازی ایران باید برای رقابت پذیری بتواند کیفیت محصولات خود را حفظ کرده و افزایش دهند.

به گفته رییس انجمن جهانی خودروسازان، ایران میتواند میان ۱۰ کشور اول تولید خودروی جهان قرار گیرد و صنایع خودروسازی ایران نرخ رشد بسیار زیادی را در آینده تجربه خواهد کرد.