به گزارش افکارنیوز، روزنامه پاکستانی ملت نیشن، در گزارشی نوشت، هیئت نمایندگی پاکستان که امروز، دوشنبه با مقامات ایران دیدار می‌کنند و در مورد مسائل مربوط به نهایی کردند خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان به بحثو تبادل نظر می‌پردازند و به دنبال تخفیف بیشتر در تعرفه گمرکی هستند.

بر اساس این گزارش، پاکستان در مورد نهایی کردن قرارداد چند میلیارد دلاری این خط لوله با مقامات ایرانی مذاکره خواهد کرد که در این میان کاهش تعرفه گمرکی و امکان افزایش ضرب‌الاجل تکمیل این خط لوله نیز مطرح خواهد شد.

هم‌‌اکنون ایران احداثخط لوله بخش خود به طول ۹۰۰ کیلومتر را به پایان رسانده است و منتظر احداثو تکمیل خط لوله بخش پاکستانی آن به طول ۷۰۰ کیلومتر است.

درحالی که این خط لوله برای حل بحران انرژی پاکستان بسیار حیاتی است، اما پاکستان تلاش می‌کند تا به دنبال خروج هند از این پروژه، ایران تعرفه گمرکی را کاهش دهد.

این درحالی‌است که روز گذشته بر اساس خبری که روز گذشته در خبرگزاری فارس منتشر شد، هم‌زمان با سفر وزیر انرژی پاکستان به ایران، یک هیئت هندی نیز برای مذاکره درباره خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان موسوم به خط لوله صلح امروز وارد تهران می‌شود

این هیئت هندی به منظور دیدار با وزیر نفت و مذاکره در خصوص واردات گاز از ایران امروز وارد تهران خواهد شد.