به گزارش ايكو پرس در اين ديدار سید حسین هاشمی، استاندار تهران ۶۰ درصد آلودگي هواي تهران را ناشي از آلايندگي خودروهاي فرسوده دانست و خواستار مشاركت مجدد ايران خودرو و ساير خودروسازان در اجراي طرح خروج اين خودروها از ناوگان حمل و نقل شد.

هاشمی بر ضرورت طرح خروج خودروهای فرسود تاکید کرد و یاد آور شد: به طور قطع با نوسازی خودروهای فرسوده بخشی از آلودگی هوای پایتخت کاسته می شود.

وی با تاکید بر این که نگرانی های جدی در محیط زیست و آلودگی هوا در استان وجود دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین دغدغه های ما در استانداری آلودگی هوای تهران است.

استاندار تهران با اشاره به نقش تمامی سازمان ها در کاهش آلودگی هوا تاکید کرد: عوامل مختلفی در آلودگی هوا تاثیر گذار است و باید تمامی ارگان ها با هم‌فکری و همکاری برای این معضل تصمیم گیری کنند.

هاشمی با اشاره به ضرورت تولید خودرو با سوخت یورو۴ تاکید کرد: البته وزارت نفت نیز هم‌زمان با تولید این نوع خودروها باید تامین سوخت مورد نیاز را به طور جدی پی گیری کند.

در این دیدار مهندس هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، محصولات و فرآیندهای تولیدی در این شرکت را دارای بالاترین استانداردهای زیست محیطی دانست و گفت: بهره گیری از قوای محرکه مدرن در راهبرد ایران خودرو جایگاه مهمی دارد.

وی توسعه موتور «ایکس. یو. ام» را از اقدامات کاهش مصرف سوخت محصولات دانست و گفت: این موتور با تغییر ۷۰درصدی قطعات اصلی و مجموعه های موتوری از جمله سرسیلندر و مانیفولد‌ موتور «ایکس. یو. ۷» طراحی و ساخته شده و علاوه بر توان و گشتاور بالاتر، قابلیت تامین استاندارد آلایندگی یورو ۴ را نیز دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از قابلیت انطباق فرآیندهای تولیدی این مجموعه با استانداردهای زیست محیطی خبر داد و افزود: واحدهای مختلف ایران خودرو تاکنون بارها از سوی سازمان محیط زیست تقدیر شده اند.

مهندس یکه زارع عرضه سوخت مناسب با درجه اکتان بالا را دارای نقش بسیار مهمی در کم کردن میزان آلایندگی خودروها دانست و افزود: محصولات ایران خودرو قابلیت تامین استاندارد یورو۴ رادارند، اما جایگاه های سوخت هنوز قادر به عرضه بنزین یورو۴ در سطح وسیع نیستند.

وي هشدار داد، چنان چه بنزين يورو۴ به حد كافي عرضه نشود، بنزين يورو ۲ يا بنزين مخلوط يورو۲ و يورو۴ در موتورهايي كه براي يورو۴ كاليبره شده اند، مشكلاتي به همراه دارد كه كاهش ۴۰ درصدي عمركاتاليست، افزايش مصرف سوخت،افزايش آلايندگي و آسيب ديدن برخي قطعات حساس موتور از آن جمله است.