به گزارش افکارنیوز، افشار فروتن در این باره اظهار کرد: کاهش قیمت گوشی تلفن همراه موضوعی است که پیش از این با کاهش قیمت ارز قابل پیش بینی بود و طی ماه‌های گذشته این روند استمرار داشت اما اگر قرار باشد این سیر نزولی ادامه دشته باشد لازم است نرخ ارز روندی کاهشی داشته باشد و یا این که در حوزه تعرفه‌های گمرکی تجدیدنظر شود.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر مردم اغلب به دنبال گوشی‌هایی با متوسط قیمت ۳۰۰ الی ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هستند و گوشی‌های تاچی که دارای چنین قیمتی هستند بیشترین میزان تقاضا را دارند.

وی در عین حال یادآور شد: اکنون متقاضیان گوشی در بازار بیشتر به دنبال گوشی‌هایی هستند که با تکنولوژی‌های روز دنیا مطابقت داشته باشد و در این میان گوشی‌های تاچ(لمسی) بیشترین میزان تقاضا را دارند.

رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، موبایل و لوازم جانبی تلفن همراه در بخش دیگری از صحبتهای خود به ذکر توضیحاتی درباره قیمت سیم کارت تلفن همراه پرداخت و یادآور شد: اگرچه از چندی پیش قیمت سیم کارتهای همراه اول حدود صد هزار تومان کاهش یافته اما این موضوع تاثیر چندانی برروی قیمت سیم کارت در بازار ندارد چرا که خریداران سیم کارت اغلب به دنبال کدهای قدیمی هستند که آن خطوط شرایط خاص خود را دارند.