به گزارش افکارنیوز، مصیب محمدیان شمالی، در مورد انتقال شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد کشاورزی و تغییراتی که در وظایف این شرکت ایجاد شده است، اظهار داشت: وظایفی که برای شرکت پشتیبانی امور دام تعیین شده در اساسنامه شرکت مشخص است و اگر وزارت جهاد بخواهد وظایف جدیدی تعیین کند باید به شرکت ابلاغ کند که هنوز چیزی مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت بر اساس اساسنامه در حال انجام وظایف خود بوده بدون وقفه آنها را اجرایی می‌کند، گفت: مهمترین وظیفه فعلی شرکت پشتیبانی امور دام تأمین مرغ سبد کالایی دولت است. حجم مرغی که برای این دو سبد لازم است به‌دلیل مشخص نبودن جامعه هدف به‌صورت دقیق مشخص نیست.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام با اظهار " توزیع مرغ بین استان‌ها انجام شده و منتظر ابلاغ طرح توزیع از سوی ستاد تنظیم بازار هستیم " گفت: جامعه هدف پیش‌بینی شده حدود ۱۵ میلیون نفر است و قرار است در هر سبد دو عدد مرغ که مجموعاً ۴کیلو است، جای گیرد.

شرکت پشتیبانی امور دام در راستای اجرای طرح انتزاع ۹ دی ماه سال جاری به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد.

*اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به صنایع لبنی پرداخت می‌شود

محمدیان در مورد اعتراض دامداران به عدم تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر بیان کرد: در مصوبه دولت به‌صراحت ذکر شده که در سقف ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق صنایع لبنی برای مابه‌التفاوت نرخ ۱۱۱۰ تومان تا ۱۳۰۰ تومان شیر خام به‌نسبت منطقه‌های مختلف و کشش بازار قابل پرداخت است. البته مسئول محاسبه این کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا هنوز دامداران نسبت به این موضوع معترض هستند و دامداران معتقدند باید این پول بابت نهاده پرداخت شود، خاطرنشان کرد: هدف از در نظر گرفتن این اعتبار جلوگیری از افزایش قیمت شیر خام است و بر اساس این مصوبه، اعتبار مورد نظر به حلقه آخر که صنایع لبنی هستند تخصیص داده می‌شود. ولی در نهایت دامداران شیر را به‌قیمت مورد نظر می‌فروشند و این مابه‌التفاوت به صنایع لبنی داده می‌شود تا قیمت‌ها را افزایش ندهند.

وی در پایان با بیان اینکه این امر مصوبه دولت و لازم الاجرا است، گفت: دامداران بهدنبال این هستند که اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی مستقیم به آنها داده شود ولی تصمیم گرفته شد که این پول را به صنایع لبنی پرداخت کنند که البته در نهایت فرقی نمیکند.