سید محمد سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر در گفت و گو با ایلنا اظهار كرد: مجلس طرحی را در دستور كار قرار داده كه بر مبنای آن وضعیت خودروها از نظر رعایت مسائل زیست محیطی و آب و هوا باید همواره در سطح استاندارد قرار داشته باشد، بر همین اساس واردات خودروهای چینی كه در مدت زمان كوتاهی به شدت دچار افت كیفی شده و به علت نبود خدمات پس از فروش و قطعات فنی استانداردهای لازمه را از دست می دهند خلاف قانون است.

وی افزود: ورود خودروهای چینی به کشور به عنوان تاکسی بدلیل نبود خدمات پس از فروش به سرعت مردم و دارندگان این خودروها را دچار مشکلات عدیده خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: خودروسازان داخلی از سال های گذشته طلب زیادی در زمینه جایگزینی خودروهای فرسوده دارند و در صورتی که عده ای قصد دارند با وارد کردن خودروهای چینی سرمایه کشور را در اختیار شرکت های درجه چندم چین قرار دهند بهتر است این پول ها را به جای بدهکاری های گذشته به خودروسازان بپردازند.

سادات ابراهیمی در خاتمه تصمیم گیری در خصوص واردات خودرو از چین را عجولانه و غیرمنصفانه توصیف كرد و افزود: از آن جایی كه خودروسازی در ایران بخش عظیمی از نیروی انسانی را در اختیار دارد، باید در چنین مواردی بیشتر مورد حمایت سازمان ها قرار گیرد.