به گزارشافکارنیوز،رویترز اظهار کرد: با افزایش خرید تضمینی طلا و به موازات آن کاهش ارزش سهام و دلار و کاهش میزان سرمایه‌گذاری به واسطه اعلام گزارش وضعیت اشتغال ایالات متحده آمریکا، قیمت طلا در آستانه رسیدن به بالاترین مرز قیمتی طی یک ماه گذشته رسید.

گزارش اشتغال ماهانه ایالات متحده آمریکا در روز جمعه نشان داد، کارفرمایان کمتر از حد انتظار توانسته‌اند، فرصت‌های شغلی ایجاد کنند، این مسئله به هراس‌ها در مورد قدرت بهبود اقتصادی ایالات متحده دامن زده است.

بازارها بر این باورند که گزارش وضعیت وضعیف نرخ اشتغال می‌تواند باعثتحریک بانک فدرال رزرو در ادامه کاهش تدریجی و تاریخی محرک مالی خود شده و سقوط ارزش دلار و بازارهای سهام را نیز به دنبال داشته باشد.

قیمت طلا افزایش یافته است و بعضی تحلیل گران احتمال می دهند این تقویت قیمتی می‌تواند ادامه یابد یا برای مدتی کمی طولانی تر حفظ شود.

در آخرین معاملات صورت گرفته، هر چند قیمت طلا اندکی کاهش یافته و در ساعت ۳:۲۰ دقیقه به وقت گرینویچ در معاملات نقدی به ۱.۲۵۲ دلار هر اونس رسیده است، ولی با نقطه اوج خود در یک ماه اخیر با قیمت ۱.۲۵۴. ۸۰ دلار در هر اونس فاصله چندانی ندارد.

قیمت طلای کامکس نیز با ۳۰ سنت کاهش به ۱۲۵۱.۴ دلار در هر اونس رسیده است.

قیمت نقره نیز با کاهشی ۰.۱ درصدی در هر اونس به ۲۰.۳۳ دلار کاهش یافته است.