به گزارشافکارنیوز،اکبر ترکان در مراسم آغاز به کار نمایشگاه انرژی کیش در جمع خبرنگاران درباره سیاست‌های جدید نفتی ایران در صورت لغو کامل تحریم‌های نفتی پس از توافق ژنو، گفت: در حال حاضر لایحه بودجه سال آینده کشور براساس وضع موجود و با احتساب شرایط تحریم بسته شده است.

مشاور ارشد رئیس جمهور با اعلام اینکه به عبارت دیگر، بودجه سال آینده دولت بر مبنای اقتصاد مقاومتی و عدم لغو تحریم‌های بین المللی تدوین و به مجلس ارسال شده است، تصریح کرد: از این رو اگر به دنبال افزایش تحریم‌ها امکان افزایش ظرفیت تولید نفت کشور فراهم نشود، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با یادآوری اینکه به لغو تحریم‌ها امیدواریم، بیان کرد: از این رو پیش بینی می شود در صورت لغو و یا کاهش تحریم‌ها امکان افزایش ظرفیت تولید نفت ایران به سطح ۴ میلیون بشکه در روز فراهم شود.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آبا دولت نگران از دست دادن مشتریان نفتی خود حتی با وجود لغو تحریم ها نیست؟ توضیح داد: هم اکنون مشتریان نفتی برای مشارکت و خرید نفت از ایران علاقه مند بوده و حتی بارها آمادگی خود را برای از سرگیری فعالیت‌ها اعلام کرده اند.

ترکان با تاکید بر اینکه به زودی رئیس جمهوری در اجلاس داووس پیام جدید ایران را به جامعه جهانی اعلام می کند، اظهارداشت: در این سخنرانی رئیس جمهور مطالب جدیدی برای جامعه جهانی تشریح خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به این سئوال مهر که گفته می شود دولت در باد لغو تحریمها خوابیده است؟ بیان کرد: طراحی بودجه سال آینده بر اساس شرایط تحریم بوده و اگر تحریم ها لغو شود، قطعا اصلاحات جدیدی در بودجه سال آینده با شرایط جدید انجام خواهد شد.