به گزارش افکارنیوز، علی رضایی از مشکلات مختلف در این حوزه گفت و اظهار کرد: اگر بخواهیم از مشکلات کلان حوزه فناوری اطلاعات در زمینه ارائه خدمات صحبت کنیم برروی بحثخدمات پس از فروش در کشور حساسیت خاصی وجود دارد.

وی افزود: درحقیقت متولیان امور بازرگانی و اقتصادی کشور کمکی به شرکت‌هایی که در زمینه خدمات پس از فروش فعال هستند، نمی‌کنند اما از این شرکت‌ها انتظار بالایی دارند. تا زمانی که پشتیبانی صورت نگیرد انتظار فایده و نتیجه‌ای نخواهد داشت.

او ادامه داد: در این رابطه بیشتر فشارها برروی شرکت‌هایی است که درحال ارائه خدمات بصورت قانونی هستند درصورتی که نظارتی برروی فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی که به‌صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند نیست.

وی در مورد مراجعاتی که از سازمان‌های دولتی صورت می‌گیرد، گفت: وقتی مراجعه از یک سازمان بالادستی صورت می‌گیرد، برای انتقاد و اعمال جریمه است و هیچ خبری از تشویق و تقدیر نیست. گاهی اوقات جو عمومی، رقابت در بین همکاران و موضوعاتی دیگر که نمی‌توان آن‌‎ها را تفکیک کرد باعثجریمه یک شرکت ارئه کننده خدمات می‌شود.

رضایی درباره بخشی دیگر از مشکلات این حوزه مطرح کرد: بعضی دیگر از مشکلات نیز در رابطه با همکارانی است که کالاهای بی‌کیفیت را وارد بازار می‌کنند، این موضوع برای در ابتدا بسیار عجیب بود که چرا کالاهای IT بعد از تحویل به کاربر با مشکلات گوناگونی مواجه می‌شوند.

وی همچنین به وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته تلاطمی که در بازار اقتصادی و سیاسی بوجود آمد همه شرکت‌ها و کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داد ما نیز از این قضیه مستثنی نبودیم. البته این موضوعات را با استراتژی‌های که در شرکت خود در نظر گرفتیم از میان برداشتیم.

این کارشناس اظهار کرد: کمتر از پنج درصد از کسانی که به مجموعه‌های خدماتی مراجعه دارند، خدمات بد دریافت می‌کنند. اما موضوع اینجاست که ارائه و انتشار خدمات بد سریع‌ و جذاب‌تر است. باید برداشت درستی از مفهوم گارانتی داشت.

به گفته او خدمات رایگان به این معنی است که اگر خود دستگاه با مشکلاتی رو به رو شود که این اتفاق از عدم کیفیت آن رخ دهد، شرکتها تضمین میکنند که این هزینه را میدهند اما وقتی خود مشتری در نگهداری دستگاه کوتاهی میکند باید هزینه آن را نیز پرداخت کند. شرکتهای معتبر معمولا در بخش کارشناسی منصفانه عمل میکنند.