به گزارش افکارنیوز، محمد سعید ایزدی در خصوص احتمال افزایش وام بافت فرسوده، اظهار داشت: برای سال ۹۳ تلاش داریم که سقف بالاتری برای نوسازی برخوردار شویم که البته هنوز نهایی نشده است.

وی با بیان اینکه این وام متغیر است، گفت: وام بافت فرسوده برای شهرهای متوسط، بزرگ و کلانشهرها متفاوت است و نوع دریافت و بهره هم متفاوت خواهد بود تا براساس وضعیت هر شهر و بافت های فرسوده این تسهیلات پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به اینکه در سال ۹۲ ما ۲۰۰ هزار سهمیه داشتیم که این را به ۶ بانک عامل معرفی کردیم، گفت: اما تعداد تخصیصی‌های ما خیلی پایین است و به ۱۴ هزار وام هم نمی‌رسد ضمن آنکه در حال تلاش هستیم تا از طریق بانک مرکزی و رایزنی با بانک‌های عامل به سمت تحقق بخشی از این سهمیه برویم.

ایزدی با اشاره به اینکه این وام ها ابزار خوبی برای تشویق مردم است، اظهار داشت: در حال حاضر ۶۰ هزار پروند برای معرفی به بانک‌ها داریم ولی شرایط توسط بانک‌ها مهیا نشده است و باید اینکار پیگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال آینده تنوع بخشیدن به وامها در دستور کار ما قرار دارد، گفت: تصمیم گرفتیم که منابع بانک ها را از طریق مایملک شرکت عمران و بهسازی تامین کنیم به این صورت که این زمین ها ضمانت بانک ها قرار بگیرد.