حسن فروزان مهر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: پیش فروش خودروها شامل تولیدات فعلی و همچنین خودروهای جدید در کلاس سواری و شاسی بلند خواهد بود.

وی با بیان این که مرحله نخست پیش فروش محصول جدید گروه خودروسازی سایپا با نام S۳۰۰ با استقبال گسترده مشتریان رو به رو شد، افزود: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده پیش فروش مرحله دوم این خودرو در اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده آغاز می شود.

** در مرحله دوم پیش فروش S۳۰۰ محدودیت ثبت نام نداریم
وی با تاکید براین که پیش فروش مرحله دوم این خودرو برای تحویل در اردیبهشت و خرداد ماه سال ۹۳ خواهد بود، اظهار داشت: برای این مرحله هیچ گونه محدودیتی ندارم و میزان فروش به تقاضای مردم بستگی دارد و به هرتعداد ثبت نام شود، تحویل خودرو صورت می گیرد.

فروزان مهر اضافه کرد: مرحله نخست پیش فروش خودرو S۳۰۰، در همان ساعات اولیه، مورد استقبال گسترده قرار گرفت و خودروهای این مرحله به سرعت پیش فروش شد.

مدیر کل بازاریابی و فروش سایپا با بیان این که این مرحله از پیش فروش برای تحویل اسفندماه است و مشکلی برای تحویل نداریم، گفت: به طور ۱۰۰ درصد به تعهدات خودمان عمل خواهیم کرد، ضمن این که مراحل شماره گذاری S۳۰۰ آغاز شده و اگر در این مرحله با مشکلی مواجه نشویم شاید خودروها را زودتر از زمان تعیین شده تحویل دهیم.

** پیش فروش تسهیلاتی و نقدی خودرو برای شب عید
وی افزود: در حال حاضر پیش فروش کل محصولات گروه سایپا برای دهه فجر از پنجم بهمن ماه جاری آغاز شده که شامل خودروهای پارس تندر، تندر ۹۰، تیانا، پیکاپ، تیبا ۲، پراید وانت(سایپا ۱۵۱)، انواع پراید خانواده ایکس ۱۰۰، تیبا، انواع وانت نیسان با شرایط ویژه تسهیلاتی و نقدی است.

فروزان مهر با اشاره به بازار شب عید گفت: برای پوشش این بازار، پیش فروش تعدادی خودرو به صورت شرایط ویژه تسهیلاتی و نقدی در نظر گرفته شده است که مشتریان می توانند برای بهره گیری از این نوع فروش، به شبکه های نمایندگی یا سایت اینترنتی سایپا مراجعه کنند.

** به تمام تعهدات خود عمل می کنیم
مدیر بازاریابی و فروش سایپا در خصوص توان انجام تعهدات پیش فروش های اعلام شده، گفت: در چهار ماهه گذشته میزان تولیدات سایپا بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته، ضمن اینکه این روند صعودی است، بنابراین افزایش تولید سبب شده تا براحتی بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم.

وی با بیان این که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته سایپا عمده تعهدات خود را انجام داده و مابقی تعهدات خود را تا شب عید انجام خواهد داد، اظهار داشت: برخی از تعهدات مربوط به خود مشتریان است که در زمان تحویل خودرو بنا به دلایلی از انجام آن خودداری می کنند که برای اینگونه مشتریان ضمن در نظرگرفتن سود مشارکت، برای دریافت خودرو با آنها تماس خواهیم گرفت.

فروزان مهر افزود: اما در خصوص آن بخش از تعهداتی که مربوط به سایپا می شود، اگر به هر دلیلی خودروساز نتواند به تعهد خود عمل کند، در قالب سود تاخیر، رضایت مشتری را جلب خواهد کرد ولی با برنامه ریزی های صورت گرفته تمام خودروها در زمان مقرر تحویل خواهد شد.

** در خصوص خودروی مگان هنوز تعهد داریم
مدیربازاریابی و فروش سایپا همچنین در خصوص امکان پیش فروش خودروی مگان نیز گفت: در ارتباط با مگان هنوز تعهد داریم، بنابراین تمام برنامه سایپا برای انجام تعهدات خود به مشتریان است که به محض انجام تعهدات، فروش این خودرو آغاز می شود.

فروزان مهر افزود: در برنامه نیست که در این خصوص به تعهدات خود اضافه کنیم و بنا داریم خودروی مگان کسانی که ثبت نام کردند، تحویل داده شود هرچند برنامه جایگزین برای تحویل این خودرو مطرح است.

** فروش فوری رنو کولیوس
وی سپس با اشاره به پیش فروش خودروی رنو کولیوس گفت: پیش فروش این خودرو صورت گرفته و هم اکنون تحویل آن در حال انجام است.

فروزان مهر افزود: این خودرو، یک خودروی شاسی بلند، فوق مدرن و مدل ۲۰۱۴ است که گروه سایپا برای فروش فوری آن برنامه ریزی کرده است و زمان آن بزودی اعلام خواهد شد.


** پیش فروش چند محصول جدید سایپا
مدیر بازاریابی و فروش سایپا سپس از آغاز پیش فروش چند محصول جدید این گروه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: سایپا برای پیش فروش چند محصول جدید برنامه دارد که بزودی آغاز خواهد شد.

فروزان مهر از اعلام نام این محصولات خودداری کرد و افزود: این محصولات در کلاس سدان و شاسی بلند است که از اواخر بهمن ماه و یا اوایل اسفندماه امسال پیش فروش آنها آغاز می شود.