محسن صالحينيا، امروز دربارهي اينكه چرا قيمت برخي مدل خودروها در هفتههاي گذشته افزايش يافته است؟ گفت: اين افزايش به هيچ وجه مربوط به افزايش قيمت كارخانهيي خودروها نبوده، بلكه بخشي از آن مربوط به افزايش عوارض ارزش افزوده از سه به چهار درصد بوده است. افزايش نرخ بيمه شخص ثالث نيز در بالا رفتن قيمت برخي مدل خودروها موثر بوده است.

به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: ‌ کلیه افزایش‌های فوق مربوط به مصرف‌کننده بوده و خودروساز به هیچ وجه قیمت محصولات خود را بالا نبرده است.

صالحی‌نیا در عین حال اظهار کرد: تنها برخی مدل خودروهایی که پر تیراژ هستند مشمول نظارت بر قیمت و تنظیم بازار می‌شوند و قیمت سایر خودروها ممکن است بنا به شرایط بازار تغییر کند.

مدیر کل ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنایع و معادن همچنین درباره‌ی تاخیر خودروسازان در پرداخت بدهی‌شان به شرکت‌های قطعه‌ساز عنوان کرد: ‌ این تاخیر هم اکنون در حد متوسط سه تا چهار ماه است. تاخیر طبیعی است، اما اگر در مواردی تاخیر خودروساز در پرداخت بدهی‌اش به قطعه ساز بیشتر شود، موضوع را پیگیری می‌کنیم.

این مقام مسوول همچنین در واکنش به انتقادات مطرح شده درباره‌ی رعایت نشدن شرایط ضمانت خودروهای فروخته شده توسط خودروسازان داخلی عنوان کرد: ‌ براساس قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو شرایط ضمانت خودروهای سواری دو سال یا ۴۰ هزار کیلومتر پیمایش است که متاسفانه در بسیاری از محصولات ایران خودرو و سایپا این موضوع رعایت نمی‌شود و ما به آن‌ها تذکر داده‌ایم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره این‌که گفته می‌شود ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور بعد از رفتن محرابیان از وزارت صنایع و معادن با اما و اگر مواجه شده است، گفت: ‌ این استدلال را قبول ندارم. قطب سوم خودروسازی در کشور براساس اهداف و استراتژی‌های تدوین شده ایجاد خواهد شد. مجریان ایجاد قطب سوم خودروسازی نیز کنسرسیومی را تشکیل داده‌اند.

او در عین حال از ارائه توضیحات بیشتر درباره جزئیات مربوط به قطب سوم خودروسازی کشور خودداری کرد.

پيشتر، روغني - معاون وزارت صنايع و معادن، گفته بود كه قطب سوم خودروسازي كشور در استان اصفهان ايجاد خواهد شد.