مسئولان حاضر در پالايشگاه آبادان حادثه آتشسوزي پالايشگاه همزمان با مراسم افتتاحيه مرحله اول فاز ۳ با حضور رئيس جمهور در روز جاري را به دليل نشت گاز مايع فشرده LPG دانستند و اعلام كردند ۲۵ نفر زخمي شده و يك نفر به دليل سوختگي شديد كشته شد.

به گزارش فارس، این در حالی است که بنابر گفته شاهدان عینی پس از افتتاح رسمی فاز ۳ پالایشگاه آبادان توسط رئیس جمهور و حضور در اتاق کنترل آتش‌‌سوزی نخست رخ داد که بلافاصله امدادگران و آتش‌نشانان برای مهار آتش در صحنه حاضر شدند اما لحظاتی بعد و پس از مهار این حادثه آتش‌سوزی دوم رخ داد.
بنابراین گزارش، حضور امداگران و آتش‌نشانان در صحنه، آتش‌سوزی دوم باعثزخمی شدن ۲۵ نفر شد.

درحالی که هنوز آمار رسمی از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان این دوحادثه اعلام نشده است، بنابر گفته شاهدان عینی دست کم چهار نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شده‌اند اما منابع رسمی اعلام کرده‌اند یک نفر کشته و ۲۵ نفر مجروح شده‌اند.
دود غلیظی همچنان فضای آسمان آبادان را فرا گرفته است.
برخی از مدیران و کارکنان پالایشگاه می‌گویند به دلیل عجله کردن در راه‌اندازی فاز ۳ پالایشگاه در عین آماده نبودن از لحاظ فنی تلاش‌های ناموفقی برای تنظیم و راه‌اندازی در شب قبل از حادثه انجام شد اما متاسفانه در حین راه‌اندازی این حادثه که طبیعی بود اتفاق افتاد.
این گزارش حاکی است نشت گاز در همان دقایق اولیه متوقف شده و در حال حاضر هیچ خطری افراد حاضر در پالایشگاه را تهدید نمی‌کند و وضعیت عادی گزارش شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در سخنرانی افتتاحیه خود قول داد ظرف مدت کوتاهی آسیب وارد شده به پالایشگاه را جبران کرده و واحد آسیب دیده هر چه سریعتر وارد مدار تولید شود.
این واحد آسیب‌دیده مرحله نخست واحد کت‌کراکر بوده است.
براساس این گزارش دود غلیظی همچنان از یکی از فلرها متصاعد می‌شود در عین حال رئیس جمهور بعد از سخنرانی از بخش‌های مختلف پالایشگاه بازدید و در جمع کارگران حاضر شده است.
در اين مراسم عليآبادي رئيس سابق سازمان تربيت بدني، ميرمحمدصادقي معاون منابع انساني وزارت نفت، ضيغمي مديرعامل شركت ملي پخش فرآوردههاي نفتي و بيات مديرعامل شركت پتروشيمي حضور دارند.