رسول زرگرپور در عین حال تصریح کرد که استان اصفهان نیز توانمند و زمینه های مناسبی برای انجام فعالیت های اقتصادی و صنعتی به ویژه در حوزه خودروسازی دارد که فرصتی مغتنم برای گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می آید.

به گزارش ایکوپرس، استاندار اصفهان در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان، در سالن نقش جهان این نمایشگاه که به طور کامل به گروه صنعتی ایران خودرو اختصاص یافته، حاضر شد و از غرفه تمامی شرکت و نمایندگی های این گروه دیدن کرد.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایکوپرس، برگزاری نمایشگاه و همایش های مختلف در استان اصفهان را یکی از مولفه های تبدیل شدن این استان به استان تراز اول ایران دانست و گفت: با توجه به جاذبه های توریستی، این شهر بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه و همایش های مختلف به ویژه نمایشگاه خودرو است.

زرگرپور تاثیر برگزاری نمایشگاه در اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه موجب معرفی توان‌مندی های استان به جامعه و پررونق شدن آن می شود.

وی ادامه داد: همکاری اصفهان با خودروسازان به ویژه ایران خودرو، همکاری دوسویه است؛ همان‌طور که این استان زمینه سرمایه گذاری ایران خودرو را فراهم می کند این خودروساز نیز از امکانات فراهم شده بهره برداری کرده و در مسیر توسعه استان گام بردارد.

استاندار اصفهان گفت: اصفهان از سرمایه گذاری صنایعی که ارزش افزوده بالایی دارد استقبال می کند.

وی افزود: اصفهان دارای کلیه مزیت های سرمایه گذاری مورد نیاز خودروسازان به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو است.

زرگرپور با بیان اینکه خودرو بخشی از زندگی مردم است، اظهار کرد: تنوع نوع و مدل خودروها به گونه ای شده که بسیاری از مردم به ویژه قشر جوان جامعه علاقه زیادی به پی گیری اطلاعات آن دارند و باید در جهت تامین نیازهای جوانان این مرز و بوم تلاش کرد.

استاندار اصفهان با اشاره به توان‌مندی های این استان اظهار کرد: بیش از ۱۰ هزار واحد کارخانجات بزرگ در این استان قرار دارد. ۷۰ درصد فولاد، ۵۰ درصد از صنعت سیمان و ۲۷ درصد از فرآورده های نفتی کشور در استان اصفهان موجود است. همچنین ۲۷ درصد از فرآروده های نفتی و ۱۰ درصد از برق کشور را نیز تولید می کند. در کنار این صنایع، بخشی از پالایشگاه ها، نیروگاه ها، انرژی اتمی و صنعت هواپیمایی نیز در استان اصفهان قرار گرفته است.

زرگرپور روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را نویدبخش رونق دوباره صنایع در اصفهان ارزیابی و خاطرنشان کرد: مردم به دنبال تحول و امکانات بهتری هستند و زمینه تولید و توسعه امکانات نیز در شرایط فعلی فراهم شده است.


نماینده مردم اصفهان تاکید کرد؛
اصفهان آمادگی توسعه زیرساخت های صنعت خودرو را دارد

به گزارش ایکوپرس، حمیدرضا فولادگر پس از بازدید از سالن نقش جهان نمایشگاه خودرو اصفهان که به طور کامل به گروه صنعتی ایران خودرو اختصاص یافته، اظهار کرد: تمام زیر ساخت های لازم و دانش فنی و سرمایه گذاری علاقه مندان برای راه اندازی مجموعه های خودرو در این استان فراهم شده است.

وی تاکید کرد: راه اندازی مجموعه های خودرو در اصفهان سایر استان های کشور باید با محوریت بخش خصوصی صورت گیرد و دولت تنها استراتژی ها را تعیین کند.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به اینکه این استان منطقه ای محروم نیست که صنایع به خاطر توسعه یا محرومیت زدائی در آن ایجاد شود، افزود: تاکیدی بر ایجاد خطوط تولید یا مونتاژ خودرو در اصفهان وجود ندارد، بلکه الگوهای مختلفی را می توان برای توسعه صنعت خودرو در این استان طراحی و اجرا کرد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان با توجه به سابقه صنعتی خود باید در صنایع «های تک» سرمایه گذری کند، افزود: با توجه به زمینه فراهم آمده برای همکاری دوباره خودروسازان با شرکای خارجی و پیش بینی تولید خودروهای جدید، به عنوان مثال می توان برنامه ریزی کرد تا فرآیند تولید بخش هایی از خودروهای جدید مانند موتور، گیربکس و … در این استان تولید شود.

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شواري اسلامی با اشاره به واگذاري ايران خودرو سمنان به بخش خصوصي گفت: اقدام ايران خودرو در راستاي واگذاري كارخانه هاي خودرو سازي به بخش خصوصي گام مثبتي بود که ما از آن حمایت می کنیم و می تواند الگویی برای سایر واگذاری ها نیز باشد.