به گزارش افکارنیوز،در این بازدید که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه به انجام رسید، مهندس رحمانی جانشین مدیر تولید چادرملو و مهندس کیوان جعفری طهرانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن، مدیرعامل یومتال را همراهی کردند.

طی بازدید به عمل آمده «یانگ» مدیرعامل یومتال از جزئیات خطوط تولید کنسانتره سنگ‌آهن در واحد معدنی و صنعتی چادرملو با خبر شد و ضمن آن ابراز خرسندی کرد که چین آمادگی لازم برای هر نوع سرمایه‌گذاری و مشارکت در فعالیت‌های معدنی در ایران را داراست.

«یانگ» که بیشتر به مطالعه و تحقیق در حوزه سنگ‌آهن وفولادپرداخته است، اظهار کرد: ایران از زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن برخوردار است.

در همین راستا رحمانی نیز از بهره‌برداری از باطله‌های معدن چادرملو خبرداد و گفت: چادرملو این امکان را فراهم کرده که به کمک سایر پیمانکاران از باطله‌های معدن سنگ‌آهن، تا عیار ۳۲ درصد کنسانتره تولید کند.

وی یادآور شد: بیش از ۵۰ میلیون تن باطله در معدن چادرملو در حال حاضر دپو شده است.
مدیرعامل شرکت یومتال نیز نسبت به باطله‌ها و بازگشت آنها به خط تولید واکنش نشان داد و یادآوری کرد که در این میان چین نیز در این باره قادر به همکاری است.

علاوه‌بر این، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن که میزبان مدیرعامل یومتال و هیات همراه وی در تهران بود نیز از برگزاری همایش یومتال در اواخر اسفندماه خبر داد و گفت: این رفت و آمدها منجر می‌شود تا سایر کشورها از توانمندی و دانش کیفی ایرانی باخبر شده و به گستردگی روابط ایران و تجار ایرانی کمک شایانی خواهد کرد.

کیوان جعفری طهرانی معتقد است که ایجاد ارتباط بخش خصوصی با شرکت‌های سایر کشورها یک وظیفه ملی است.

وی گفت: این روابط کمک می‌کند تا اطلاعات دقیق و شفاف‌تری در اختیار تجار ایرانی قرار گیرد.
وي افزود: شفافسازي و تعيين نسبي قيمتها به ويژه قيمت سنگآهن به تجار ايراني كمك ميكند تا سنگآهن را با قيمت مناسب به كشورهايي نظير چين صادر كند. وي از ايميدرو تقاضا كرد تا در اين راه تجار سنگآهن را ياري كند.