به گزارش افکارنیوز، ایرج ندیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، ۴ ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۳ مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه شورای نگهبان در بودجه ۹۳ در مورد بند الحاقی ۲ تبصره ۹ درباره آموزش بهورزان که بر این اساس مجلس مصوب کرده بود که آموزش بهورزان در سابقه کاری آنها منظور شود، ایرداد گرفته بود، این موضوع در جلسه امروز کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت و جهت تأمین نظر شورای نگهبان از بودجه حذف شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس در ادامه اظهارداشت: بخش دیگری از ایراد شورای نگهبان به تبصره الحاقی ۱۲ و ۱۳ بودجه بود که به‌ ترتیب شامل قبول اسناد کشاورزان از سوی بانک‌ها به‌عنوان وثیقه جهت دریافت تسهیلات و نیز درباره اینکه مشمولیت کارفرمایان برای بیمه کارگران که مجلس مصوب کرده بود که کارفرمایان نیز مانند کارگران شامل بیمه کارگری شوند، این بندهای الحاقی نیز براساس بند ۵۲ قانون اساسی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و اعلام شده که باید این بندهای الحاقی نیز به‌صورت قانون دائمی باشد که این بندها نیز از بودجه ۹۳ حذف شد.

ندیمی تأکید کرد: این بندهای بودجه ۹۳ به دلیل طولانی نشدن فرآیند بررسی بودجه ۹۳ از این لایحه حذف شده و قرار شد که به صورت قانون دائمی در مجلس مطرح، بررسی و تصویب شود.

وی خاطر نشان کرد: بررسی ایرادات شورای نگهبان در زمینه لایحه بودجه ۹۳ در جلسه علنی امروز مجلس مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و قرار شده در اولین جلسه علنی این ایردات مطرح و رفع شود.

شورای نگهبان روز گذشته اعلام کرده بود که لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور که با اصلاحاتی در جلسه مورخ بیست و هشتم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و دو به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ ۱۳۹۲/۱۱ / ۳۰ شورای نگهبان مورد بحثو بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر این شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

در خصوص بند الحاقی ۲ تبصره ۹ ، بند الحاقی ۲ تبصره ۱۱ ، تبصره الحاقی ۱۲ و تبصره الحاقی ۱۳ ، علیرغم اصلاحات به عمل آمده، ایرادات قبلی این شورا کماکان به قوت خود باقی است.