به گزارش ايكو پرس، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو كه در نشست جانبي همايش بين المللي موتورهاي درون سوز سخن مي گفت، كيفيت را از الزامات توليد و وظايف توليدكننده دانست و تصريح كرد: اين موضوع قابل بحث نيست، وقتي توليدكننده محصولي را به مشتري ارايه مي كند بايد كيفيت را به عنوان يكي از الزامات توليد درنظر بگيرد.

مهندس هاشم یکه زارع با بیان اینکه نقش کیفیت در فضای رقابتی امروز، بیش از پیش نمایان است، افزود: برای رسیدن به محصول کیفی در ایران خودرو برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: در سال های اخیر ایجاد مشکلات مقطعی و صرف زمان برای عبور از آن مانع پرداختن به مسایل راهبردی در صنعت خودرو شده است.

یکه زارع اذعان کرد: تحریم هایی که به صنعت خودروسازی کشور تحمیل شد، اتفاق ساده ای نبود، اما اگر استراتژی و برنامه ریزی دقیقی وجود داشت، اثرات تخریبی آن به مراتب کم تر از وضعیت فعلی بود.

وی به شرایط کنونی ناشی از حذف تحریم ها اشاره کرد و گفت: با رفع تحریم ها و عبور از مشکلات، باید به گونه ای عمل کنیم که آمادگی مدیریت شرایط مشابه احتمالی در آینده را داشته باشیم.

مدیر عامل ایران خودرو به انتظار ارایه محصول با کیفیت از سوی قطعه ساز اشاره و اظهار کرد: همان‌طور که مشتریان ایران خودرو انتظار تحویل خودروی بی عیب دارند، ما نیز از قطعه سازان انتظار داریم که مولفه های یادشده را درنظر داشته و محصولی با کیفیت تولید و در اختیار خودروسازان به عنوان مشتری قرار دهند.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: آماری که در دوماه اخیر به دست آمده، ‌ نشان می دهد که ۷۶ درصد از نارضایتی مشتریان مربوط به مسایلی غیر از خدمات پس از فروش است و به راحتی قابل بررسی و رفع است.

یکه زارع درخصوص حمل و نقل عمومی و تولید خودروهای این بخش گفت: در کشور ظرفیت تولید بالغ بر ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس ایجاد شده که متاسفانه از بخش کمی از این ظرفیت بهره برداری شده است.

وی افزود: در گذشته، بعد از مذاکره با طرف های خارجی درخواست تولید اتوبوس به تولیدکننده های داخلی ارسال می شد، در صورتی که تدارک و تحویل به بیش از ۴ماه زمان نیاز دارد و با این روش واردات محصولات انجام شده است.

مدیرعامل ایران خودرو ایجاد انگیزه در مردم برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی را از راه‌کارهای کاهش ترافیک و آلایندگی ها دانست و گفت: باید سیاست ها در جهت تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی باشد.

وی درخصوص ارتباط صنعت و دانشگاه نیز گفت: وقتی خودروساز محصولی تولید می کند به دنبال مشتری و فروش آن است، بنابراین وقتی دانشگاه قادر به تولید خدمت خاصی برای صنعت است باید به دنبال ارایه آن نیز باشد و ما نیز از آن استقبال می کنیم.

وی به رویکرد جدید ایران خودرو در خصوص سایت های تولید و مونتاژ گفت: هدف ایران خودرو توسعه زیرساخت ها و تولید محصول باکیفیت بالاست، لذا توسعه سایت های مونتاژ در استان ها همسو با این استراتژی نیست و هدف ایران خودرو در این بخش افزایش توان استان های مختلف در بخش قطعه سازی و مسایل زیرساختی خودرو است.

خاطرنشان مي كند، در نشست جانبي همايش بين المللي موتورهاي درون سوز، علاوه بر مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، نماينده هاي شركت خودروسازي سايپا، پليس راهور، سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و رییس انجمن قطعه سازان حضور داشتند و ميرسليم، ریيس همايش موتورهاي درون سوز و نفت مديريت اين نشست را برعهده داشت.