به گزارش افکارنیوز، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از صنایع غرب بندرعباس در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به چشم انداز کارخانه فولاد هرمزگان مبنی بر تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد و ۱۵ میلیون تن گندله، این کارخانه به قطب فولاد کشور تبدیل خواهد شد. با توجه به وجود طرح های متعدد در منطقه ویژه خلیج فارس به آینده صنعت هرمزگان امیدوارم.

وی افزود: بخشی از مواد اولیه مورد نیاز صنایع هرمزگان از استانهای مجاور و قسمتی از آن توسط خود استان تامین خواهد شد که این امر مشکلات این عرصه را برطرف خواهد کرد.

وزیرصنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارخانه هرمزآل با مشکل کمبود برق روبروست افزود: برق دیگ های یکی از واحدهای مجموعه آلومنیوم هرمزآل متوقف شده است که مشکل آن باید برطرف شود.

وی اضافه کرد: برای ساخت نیروگاه مورد نیاز این مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین کارخانه آلومنیوم هرمزآل باید اقدامات لازم را انجام دهند تا مشکل کمبود برق آن حل شود.

نعمت زاده با اشاره به اینکه وجود صنعت آلومنیوم و فولاد می تواند موجب ایجاد صنایع پایین دستی در هرمزگان شود افزود: از سرمایه گذارانی که در عرصه صنایع پایین دستی در استان سرمایه گذاری کنند حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون تحریم ها تنها در برخی موارد برداشته شده خاطرنشان کرد: تا کنون جز در عرصه خودرو و پتروشیمی تحریمی برداشته نشده که امیدوارم هرچه زودتر تحریمهای دیگر نیز برداشته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بزرگترین مشکل برای دادوستد با خارج از کشور ارتباط بانکی است افزود: یکی از مشکلات ارتباط بانکی میان ایران و خارج از کشور است و باید این مشکل را برطرف کرد.

وی یکی از مشکلات صنایع را کمبود نقدینگی دانست و عنوان کرد: صنایع از کمبود نقدینگی در فشار هستند که تورم و افزایش نرخ ارز موجب افزایش کمبود نقدینگی در این عرصه شده و از تمام مجموعه های دولت تقاضای کمک در این عرصه را دارم.

او با بیان اینکه بانکها در عرصه صنعت خساست به خرج می دهند افزود: گشایش در صنعت همکاری بانک ها را می طلبد.

نعمیت زاده به صنایع انرژی بر پارسیان اشاره کرد و افزود: آنچه قانون در مورد مصوبه صنایع انرژی بر پارسیان گفته است بررسی و اجرایی خواهد شد.