به گزارش افکارنیوز،در داد و ستدهای روز جاری بازارسهام فرآورده های نفتی درمیان صنایع بورسی تهران در صدر برترین های گروه صنعت قرار گرفت.

درمعاملاتامروز فرآورده های نفتی در حالی رتبه اول را در بین برترین های گروه صنعت کسب کرد که گروه مالی و شیمیایی ها در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در بازار روز جاری بیش از ۲۲۸ میلیون برگه سهم و حق تقدم در بازار دست به دست شد که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال بود. در این میان پالایش نفت اصفهان با معامله ۴۲ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۱۶۶ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد. بانک صادرات و گروه بهمن نیز پس از پالایش نفت اصفهان بیشترین حجم معاملات را ثبت کردند. همچنین بیشترین ارزش معاملات نیز پس از شپنا، متعلق به تولید اتومبیل سایپا و تاپیکو بود.

در بازار امروز نمادهای تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، ملی مس، گل گهر، فولاد مبارکه، بانک صادرات و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل باعثافت ۵۲۰ واحدی این متغیر شدند. شاخص صنعت نیز ۴۰۵ واحد نزولی شد و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۳۸۹ و ۹۸۸ واحد کاهش را ثبت کرد.

در معاملات روز جاری صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت به نمادهای عمران توسعه فارس، پرتوشیمی پردیس، کف، درخشان تهران، سامان گستر اصفهان، فرآورده های نسوز ایران و سایپا آذین رسید.

همچنین بیشترین کاهش قیمت ها نیز متعلق به نمادهای حمل و نقل خلیج فارس، داده پردازی ایران، حمل و نقل توکا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، پیاذر و بیمه دانا بود.

سهامداران در بازار امروز طولانی ترین صف های خرید را برای نمادهای داروسازی زهراوی، داروسازی جابربن حیان، تولی پرس، گلوکزان، سیمان فارس، عمران و توسعه فارس و ملی مس تشکیل دادند.

این در حالی بود که نمادهای حفاری شمال، معادن بافق، حق تقدم داده پردازی ایران، ایران خودرو، سیمان قائن و هلدینگ پارسیان با بیشترین عرضه ها شاهد صف های سنگین فروش بودند.