به گزارش افکارنیوز،در حالی از ۲۶ بهمن ماه سال جاری ضوابط معاملاتی جدیدی از سوی مدیر ناظر بر بازارهای بورس وضع شد و تاکنون نیز در روند معاملات اعمال شده است که به نظر می رسد روش جدید سفارش گیری مبنی بر محدودیت فروش سهام به میزان ۵۰ هزار سهم یا دو درصد حجم مبنا در روند معاملات برخی نمادها رعایت نمی شود.

در حالی طی دقایق ابتدایی روز معاملاتی جاری حجم فروش حقوقی ها در روند معاملاتی شرکت سرمایه گذاری غدیر به میزان بیش از چهار میلیون به ثبت رسید که با توجه به تعداد فروشندگان حقوقی شرکت کننده در معاملات این سهم به میزان ۱۳ سهامدار، به نظر می رسد محدودیت ثبت سفارش فروش در این نماد رعایت نشده است. چراکه با توجه به حجم مبنای بیش از پنج میلیونی " وغدیر "، هر فروشنده تنها می تواند به میزان ۱۰۰ هزار سهم تحت تملک خود را به فروش برساند. این در حالی است که با توجه به تعداد فروشندگان حقوقی و حجم فروش حقوقی ها در این نماد، هر سهامدار به تعداد ۳۰۰ هزار سهم یعنی سه برابر تعداد مجاز را به فروش رسانده است.

حال این سوال مطرح می شود که آیا ضوابطمعاملاتیجدید در همه نمادها رعایت می شود؟

در پایان این گزارش می افزاید، تلاش های خبرنگار ما جهت برقراری تماس با صحرایی، ناظر بازار بورس به منظور دریافت پاسخ این سوال به نتیجه ای نرسید.