به گزارش واحد مرکزی خبر ، بهرام حیدری با بیان این مطلب و با اشاره به ماده ۸ قانون هدفمندی یارانهها مبنی بر اختصاص بخشی از درآمدهای ناشی از این قانون به پروژههای کاهش مصرف، هدف از اجرای این طرح را کاهش مراجعه مشترکان به بخشهای مختلف این شرکت و پرهیز از ورود به اماکن مشترکان دانست.

وی در تشریح این طرح گفت: با نصب و راه‌اندازی کنتورهای جدید و هوشمند و دریافت یک کارت شارژ و یک رمز، مشترک این امکان را خواهد داشت تا به مقدار مصرف ماهانه و یا سالانه خود آب خریداری کند و وجه آن را از طریق دستگاه‌هایی که در تمامی امور مشترکین نصب شده‌است، پرداخت کند.

وی اظهار داشت: تاکنون تمامی نواحی امور مشترکین مجهز به دستگاه شارژ آب کارتی شده‌اند مشترکان می‌توانند مبلغ آب خریداری‌شده را از طریق آن دستگاه بپردازند و با توسعه این طرح و افزایش تقاضای مشترکان در آینده این امکان از طریق تمامی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها میسر خواهد شد.

حیدری ادامه داد: این سامانه، صرفه‌جویی اقتصادی و اجتماعی بسیاری را برای ما و مشترکان به همراه خواهد داشت که از آن جمله می‌توان به کاهش چشم‌گیر مراجعه افراد به امور مشترکین و در نتیجه کاهش رفت‌وآمدهای شهری و همچنین کاهش هزینه‌های مربوط به قرائت کنتور و چاپ و توزیع قبوض آب‌بها اشاره کرد.

وی اضافه کرد: این سامانه در حال حاضر در کل استان تهران راه اندازی شده ‌است و مشترکان با مراجعه به نواحی آبفا می‌توانند به درخواست استفاده از این سامانه اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر یک سری از مشترکان خاص ملزم به اجرای این طرح هستند که توصیه ما این است که مشترکان دوره‌ای مانند خانه‌های ویلایی و یا آنان که در هنگام قرائت کنتور حضور ندارند از این شیوه نوین بهره بجویند؛ ‌این امر علاوه بر کاهش مراجعه‌ها، موجب مدیریت خرید و مصرف آب ازجانب مشترک خواهد شد.