مهندس علي نيكزاد در گفتوگو با ايسنا، درباره اينكه سال گذشته وعده عدم افزايش اجارهبها را ميداديد اما امسال رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك خبر از افزايش نرخ اجاره داده است، تصريح كرد: قيمت بالا نميرود، عدهاي از ۵ فروردينماه بر طبل بالارفتن قيمت اجاره و خريد و فروش ملك ميكوبند.

وی با اشاره به این‌که من هم مستاجر هستم و در خانه‌های سازمانی زندگی می‌کنم، گفت: البته در اردبیل خانه دارم، اما اگر کسی مستاجر نباشد از احوال مستاجران خبر ندارد.

وزیر مسکن و شهرسازی اضافه کرد: هیچ خانواده‌ای قبل از پایان امتحان فرزندش در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه اقدام به جابه‌جایی نمی‌کند.

نیکزاد افزود: برخی آتش به پا می‌کنند و می‌خواهند بازار مسکن را بهم بریزند اما یقین بدانند که موفق نخواهند شد، زیرا ما آنقدر خانه ساخته‌ایم که روی دستمان مانده است.

نیکزاد با اشاره به این‌که ۵۰۰ هزار واحد با انبوه‌سازان به‌صورت سه‌جانبه می‌سازیم، تصریح کرد: در برخی استان‌ها خانه‌هایی در مقیاس دو و سه هزار واحد ساخته‌ایم.

وی با اشاره به افتتاح بیش از سه هزار واحد مسکونی با حضور معاون اول رییس‌جمهوری در استان سمنان، تصریح کرد: جو ایجاد شده بار روانی تبلیغاتی است که توسط کسانی که از بخش مسکن سود‌های ۳۰۰ درصدی می‌بردند، انجام می‌شود.

وزیر مسکن و شهرسازی با بیان این‌که مساله مسکن را مساله‌ای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی می‌دانیم، اظهار کرد: وقتی مسکن ساخته می‌شود به روح جلا می‌دهد و کسانی که مسکن دارند احساس شخصیت می‌کنند و در نتیجه بنیاد خانواده نیز تحکیم می‌شود و نسل پاک پرورش می‌یابد.

وی با اشاره به این‌که مسکن موتور محرکه اقتصاد است، اضافه کرد: عدالت اجتماعی موردنظر مقام معظم رهبری و هم‌چنین حضرت امام(ره)، در تامین مسکن بوده است که نشانه بارز آن تامین مسکن مردم با شیوه‌ای است که رییس‌جمهوری در پیش گرفته است.

نیکزاد ادامه داد: طرح مسکن مهر برگشت به گفتمان حضرت امام(ره) در حساب ۱۰۰ است که زمین به صورت رایگان در اختیار قرار بگیرد همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بنا به احکام نورانی اسلام صورت می‌گیرد.

وزیر مسکن و شهرسازی با بیان این‌که حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌ایم، تصریح کرد: اعضای دولت و هم‌چنین استاندار‌ها واردشدند تا آب، برق، گاز و تلفن را برای اجرای پروژه‌های طرح مسکن مهر فراهم کنند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دولت اقدام به ساخت مسجد برای این پروژه‌ها می‌کند.

وی با اشاره به این‌که تسهیلات زیربنایی را در حد امکان تامین می‌کنیم اظهار کرد: این‌ها مظهر عدالت اجتماعی است.