به گزارش افکار به نقل ازفرارو،"احمد توکلی" جزء ۸ بند ۳۸ قانون بودجه ۹۰ را شبههبرانگیز دانست و تصریح کرد: کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور در مجلس به تصویب نرسیده است و به هیئت رئیسه تذکر داده شده که اضافه شدن این موضوع به قانون بودجه ۹۰ را بررسی کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در واکنش به اظهارات معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری گفت: برای ما مشخص نیست چه کسی کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور را به قانون بودجه ۹۰ اضافه کرده است و هیچ یک از نمایندگان مجلس تاکنون ادعا نکرده‌اند که مشخصا دولت چنین اقدامی را انجام داده است.

وی ادامه داد: ما دولت را متهم به اضافه کردن جزء مربوط به کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور نکرده‌ایم، در نتیجه تکذیب انجام این اقدام ازسوی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری بی‌معنا است.

توکلی با تأکید بر اینکه روشن نیست کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور را چه کسی به قانون بودجه اضافه کرده است، گفت: هیئت رئیسه مجلس باید پیگیری‌های لازم را صورت دهد تا مشخص شود که چه کسی و با چه هدفی موضوع کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور را به قانون بودجه ۹۰ افزوده است.

رحیم ممبینی، معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری امروز در اظهارنظری درباره موضوع کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور در قانون بودجه ۹۰ گفت: قانون بودجه ۹۰ کل کشور همان مصوبه مجلس و تایید شده نهایی شورای نگهبان است، گرچه یک موردی را آقای توکلی نماینده مجلس اعلام کرده و فکر می‌کنم برخی افراد شبهه‌هایی دارند که وی گفته کمک به مراکز فرهنگی خارج از کشور توسط دولت به قانون بودجه اضافه شده است، در حالی که واقعا این گونه نیست و این متن قانون که در دست بنده است، همان است که آقای دکتر لاریجانی رئیس مجلس به دولت ابلاغ کرده است.